La grand finale

Аз ще го играя първо полувреме X, второто също X и барса бият при дузпи :D

2:1 за Манчестър, все пак българин играе там(колкото и хората да го плюят..някой де не сте по-добър от него),а то ако не сте на Манчестър какви българи сте?

Днес е финалът
26 май 2009 | 22:48 | Агенция "Фокус"

Днес вечерта ще бъде определен шампионът на Европа. Претенденти за ценния трофей са отборите на Манчестър Юнайтед и Барселона. Англичаните отстраниха сънародниците си от Арсенал, докато Барселона също се справи с английски отбор - Челси. Главен рефер на последния мач в турнира за този сезон, на стадион "Олимпико" в Рим, е швейцарецът Масимо Бусака.

Агенция "Фокус"
Гуардиола: Анри и Иниеста ще играят срещу Манчестър
Наставникът на Барселона, Хосеп Гуардиола, заяви на официалната пресконференция, ден преди финала на Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед в Рим, че Андрес Иниеста и Тиери Анри ще вземат участие в срещата, съобщава Ройтерс. Двамат6а футболисти пропуснаха последните няколко срещи на Барса поради травми.
„Днес двамата се взеха леко участие в тренировката на тима и мисля, че ще са готови да играят срещу Манчестър, сигурен съм в това.”, заяви Гуардиола.

Агенция "Фокус"
Лионел Меси: Роналдо е невероятен, но да не забравяме Бербатов и Рууни
Звездата на Барселона, Лионел Меси заяви, че Манчестър Юнайтед е изключително силен отбор, но сред всички в състава изпъква Кристиано Роналдо, съобщава „Скай Спортс”. Двата тима се изправят във финала на Шампионската лига на стадион "Олимпико" в Рим.
„Има много класни футболисти в Манчестър, но сред тях изпъква Кристиано Роналдо. Той е невероятен играч, за когото бих си платил, за да го гледам. Но в предстоящия финал не трябва да отделяме цялото си внимание върху него, а да не забравяме Бербатов, Рууни и Карлос Тевес. Това са играчи, които могат да те накажат по всяко едно време на мача”, заяви аржентинецът.

Агенция "Фокус"
Роналдо: Финалът в Рим не е дуел между мен и Меси
Нападателят на Манчестър Юнайтед, Кристиано Роналдо заяви, че предстоящият финал в Шампионската лига, няма да е „дуел” между него и Меси, а мач между Манчестър и Барселона, съобщава „Марка”.
Португалецът прогнозира, че в борбата за Златната топка между него и Меси, който спечели утрешния финал ще има повече шансове да я завоюва, но допълни, че на първо място пред него стои да триумфира в Шампионската лига. Роналдо призна, че в последните тренировки в Манчестър, както той, така и другите негови съотборници са тренирали изпълнения на дузпи.

Агенция "Фокус"
Сър Алекс Фъргюсън: Лео Меси е фантастичен футболист
Мениджърът на Манчестър Юнайтед, Сър Алекс Фъргюсън, заяви на официалната пресконференция ден преди финала в Шампионската лига на неговия тим срещу Барселона, че звездата на испанците Лионел Меси е фантастичен футболист, към когото трябва да се обърне много сериозно внимание, съобщава „Скай Спортс”.
„Меси е фантастичен футболист. През миналия сезон играхме два пъти срещу него, така че знаем колко силен може да е. Трябва да му обърнем много сериозно внимание, но аз съм сигурен, че имаме футболисти, способни да го неутрализират. Човек трябва да уважава големите играчи и ние ще направим това”, заяви Фъргюсън. Шотландският специалист заяви, че решаващо за успеха във финала на турнира на стадион „Олимпико” ще бъде владеенето на топката. „Знаем, че двата отбора много добре владеем топката, който успее да я притежава повече време, ще се поздрави с успеха”

Агенция "Фокус"
Фърдинанд: Напълно съм възстановен за финала с Барселона
Напълно съм възстановен за финала с Барселона. Това заяви защитникът на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд на официалната пресконференция преди утрешния сблъсък в Шампионската лига, съобщава „БиБиСи”. „През последните дни работих здраво и сега се чувствам в отлично здраве. Уверих мениджъра Сър Алекс Фъргюсън в това и се надявам да изляза на „Олимпико”. Най-важното обаче е да спечелим трофея. Трябва да спазим треньорските указания и да се поздравим с успех”, допълни английският национал.

Агенция "Фокус"
Задържаха двама души, продавали билети за финала в Шампионската лига
Полицията в Рим задържа двама души по подозрение за незаконна продажба на билети за финала в Шампионската лига, съобщава „Ла Република”. Двубоят между Барселона и Манчестър Юнайтед е утре от 21:45 часа на „Стадио Олимпико”. Според изданието, задържаните са се опитвали да продават ценните хартийки на доста по-висока от обявената цена на УЕФА. Един от участниците в „черноборсаджийството” е от израелски произход, а самоличността на другия не е оповестена публично.
Според полицията, очаква се 5 000 човека да гледат на живо мача именно след незаконно закупуване на билети.

Агенция "Фокус"
Стоичков: Пожелавам всичко най-добро на Бербатов за финала
Легендата на българския футбол и Барселона Христо Стоичков пристигна в Рим, където утре ще се играе финалът в Шампионската лига между испанския тим и английския Манчестър Юнайтед, съобщи bTV. Стоичков е официалният посланик на каталунците за финалния сблъсък. Той бе посрещнат от стотици фенове на тима с бурни овации. „Радвам се да съм тук и да присъствам на такава среща. Надявам се утре да гледаме страхотен финал. Радвам се, че българин ще вземе участие в двубоя. Пожелавам на Митко Бербатов да се представи на ниво. Раздвоен съм. От една страна за мен ще чест още един българин да вдигне най-ценния европейски клубен турнир, но от друга искам Барселона за 3-и път да триумфира с купата”, заяви Стоичков.

Агенция "Фокус"
Футбол: Барселона пристигна в Рим
Тимът на Барселона пристигна в Рим, където утре ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед във финала на Шампионската лига, съобщава „Ройтерс”. Испанският гранд бе ескортиран от полицейски кордон до хотела, в който ще отседне. Пред него отборът бе посрещнат от голяма група привърженици на каталунците. По-късно днес треньорът на тима Хосеп Гуардиола ще даде официалната си пресконференция преди сблъсъка. В момента времето в Рим е изключително горещо, като термометрите показват 35 градуса.

Агенция "Фокус"
Деметрио Албертини: Голяма чест е за Рим да бъде домакин на финала
Бившият състезател на Милан и настоящ вицепрезидент на Италианската футболна федерация – Деметрио Албертини заяви пред официалния сайт на УЕФА, че е изключително горд от факта, че именно италианската столица е домакин на финала в надпреварата за Шампионската лига.
„Няма как да не се чувстваме горди от подобно нещо. Да си домакин на такъв голям форум е запомнящо се събитие. Стичат се хора от всички страни, тъй като това е най-популярният турнир в цяла Европа. Това е добре за престижа и имиджа на страната, както и истински тест за това дали инфраструктурата може да поеме и да се справи с потока от фенове, които искат да гледат срещата наживо”, видимо горд бе Албертини

Агенция "Фокус"
„Скай спортс”: Проблеми в отбрана и за двата финалиста
Проблеми в защитната линия изпитват и двата тима, които ще играят финал в турнира за Шампионската лига утре – Манчестър Юнайтед и Барселона, съобщава „Скай спортс”.
Докато за Юнайтед единствената въпросителна е дали капитанът Рио Фърдинанд, който в последния шампионатен двубой остана на скамейката, ще играе, то проблемите за Барселона са далеч повече, отбелязва медията. Даниел Алвеш и Ерик Абидал са отстранени, поради натрупани официални предупреждения, докато мексиканският национал Рафаел Маркес е със сериозна контузия и също няма да е на разположение на треньора Гуардиола.
„Рио е „ок” и възстановяването му върви повече от добре. Мисля, че ще е готов за сряда”, заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед – Сър Алекс Фъргюсън.

Агенция "Фокус"
О’Шей: Фърги ми обеща титулярно място на „Олимпико”
Състезателят на Манчестър Юнайтед – Джон О’Шей заяви за клубния сайт на тима си, че мениджърът на отбора – Сър Алекс Фъргюсън му е обещал титулярно място на финала за Шампионската лига срещу Барселона.
„Фъргюсън ми обеща да съм сред титулярите на „Стадио Олимпико” и ще се радвам ако това стане реалност. Надявах се, че малко по малко, с все по-честите ми и добри изяви на терена, ще заслужа доверието му и мисля, че до момента го правя”, коментира състезателят пред „Дейли мейл”.
Този сезон, предвид на травмите на Уес Браун и Гари Невил в отбраната на Юнайтед, О’Шей се оказа вторият най-постоянен състезател в отбора в евротурнирите, след Уейн Рууни, което увеличава многократно шансовете му за поява на терена срещу Барса, напомня изданието.

Агенция "Фокус"
Барса: Заслужаваме да спечелим
Барселона заслужава да спечели Шампионската лига заради футболистите си, смята халфът Шави Ернандес. Според него тимът продължава да практикува характерния си отворен и атакуващ стил на игра и заслужава успех заради начина, който стигна до финала, предаде АФП.
Треньорът Пеп Гуардиола наследи Барса от Франк Рийкард миналото лято и върна късмета в тима, който изпитваше трудности след спечелването на Шампионската лига през 2006 г. Без Роналдиньо и Деко, Гуардиола трябваше да мотивира отбора с помощта на местните звезди Шави Ернандес и Андрес Иниеста в средата на терена и Лионел Меси в нападение. Последният в момента е смятан за най-добрия играч в света. „Това е финал между два състава, които обичат да играят футбол. Този, който успее да наложи играта си, ще победи”, казва Шави. „Не мога да кажа каква тактика ще избере сър Алекс Фергюсън. Ние си имаме философия, ще търсим победата”, допълва той.

Агенция "Фокус"
„Марка”: Този път Пике ще е титуляр
Испанският „Марка” напомня днес, че след като в миналото издание на турнира за Шампионската лига настоящият бранител на Барселона – Жерар Пике е бил сред резервите на Манчестър Юнайтед, то сега ще трябва да се изправи срещу бившия си тим и то като титуляр за испанския шампион.
„След като в предишния финал Пике бе резерва, то сега той ще бъде титуляр и то не срещу кого да е, а именно срещу тима, който тогава го остави на скамейката”, загатва изданието.

Агенция "Фокус"
Оле Гунар Солскяер: Фъргюсън е фантастичен
Бившият състезател на английския Манчестър Юнайтед – Оле Гунар Солксяер, заяви в интервю за официалния сайт на УЕФА, че голяма част от заслугите за израстването на Юнайтед в последните две десетилетия, се дължи единствено и само на мениджъра на тима – Сър Алекс Фъргюсън.
„Той е фантастичен специалист. Умее да измъква максимума от всеки един отделен състезател, като знае как да подходи дори и към хора с тотално различни характери. Именно това го прави и толкова голям. Виждам, че и в момента ситуацията не се е променила съществено, като всеки един си знае точното място и до колко то може да бъде сменяно, с оглед на положението на терена. Нямам подходящи думи, за да опиша колко всъщност голям е приносът на Алекс за отбора”, развълнуван бе Солскяер, който също така загатна и че се надява клубът и привържениците му да имат нов повод за празнуване.

Агенция "Фокус"
Ван дер Саар: Опитът е ключът
Вратарят на финалиста в турнира за Шампионската лига – Манчестър Юнайтед – Едвин Ван дер Саар, заяви пред „Скай спортс”, че според него ключът към успеха в утрешния финал срещу Барселона, ще е опитът.
„Една от най-важните предпоставки, както винаги, е опитът, натрупан в тези европейски турнири. Който съумее да контролира нервите и емоциите си, като същевременно се опитва да не забравя, че става въпрос за финал и все пак трябва да се бележат и голове, ще се окаже и крайният победител”, коментира холандският страж.

Агенция "Фокус"
Тевес: Искам да остана в Юнайтед, защото тук са най-добрите
Нападателят на английския Манчестър Юнайтед – Карлос Тевес заяви пред „Дейли поуст”, че неговото желание е да остане в тима на Юнайтед и занапред, тъй като в него се състезават най-добрите футболисти в света.
„Искам не само да помогна с каквото мога за предстоящия финал, но и да остана в отбора и през следващия сезон. Тук са най-добрите състезатели в цяла Европа и аз искам да съм част от клуба”, коментира футболистът.

Агенция "Фокус"
От днес спира продажбата на алкохол в Рим заради финала на Шампионска лига
Продажбата на алкохол в Рим ще бъде забранена заради финала на Шампионската лига между отборите на Манчестър (Юнайтед) и Барселона, предаде ДПА. Забраната влиза в сила от днес вечерта и ще продължи до сутринта на 28 май.
Директорът на полицията в италианската столица Джузепе Карузо заяви, че службите за сигурност ще действат като „добре смазана машина”. Той посочи, че рискът от безредици, причинени от пияни запалянковци, ще бъде сведен до минимум.
В Рим ще бъдат въведени засилени мерки за сигурност. В италианската столица ще пристигнат испански и британски полицаи.
В Рим се очакват около 70 000 фенове на двата отбора.

Агенция "Фокус"
Бербатов: Ако се стигне до дузпи аз няма да изпълнявам
Нападателят на европейския и световен клубен шампион, както и на националния отбор на България – Димитър Бербатов, заяви пред таблоида „Сън”, че ако във финалната среща на турнира за Шампионската лига, се стигне до изпълнения на 11 метрови наказателни удари, той ще се „замисли сериозно” дали да изпълнява или не.
„След онзи ½ финал за Купата на страната, честно казано, самочувствието ми, що се отнася до изпълнение на дузпи, бе сериозно наранено. Самоувереността ми е на доста по-ниско ниво и се надявам ако евентуално се стигне до дузпи, аз да не бъда сред избраниците на Сър Алекс”, призна си капитанът на националния отбор на България.

Агенция "Фокус"
„Метро”: Бербатов не иска да бие дузпа
Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов не иска да бие дузпа, ако се стигне до изпълнението на наказателни удари в утрешния финал на Шампионската лига, пише британският в. „Метро”. Българинът бе доста критикуван след като пропусна от бялата точка в полуфинала за купата на Англия срещу Евертън. Той признава, че това би му повлияло, ако се стигне до дузпи утре. „Още ме боли. Не съм сигурен, че искам да поема такава отговорност”, заявява Бербатов.

Агенция "Фокус"
Рууни: Юнайтед е на 90 минути от величието
Нападателят на Манчестър Юнайтед – Уейн Рууни заяви за „Сън”, че според него ако тимът спечели и финала за Шампионската лига срещу Барселона, ще може да каже, че наистина е част от т.н. „световно футболно величие”.
„Този сезон е великолепен за нас. Липсва ни само едно – единствено нещо – пълното величие. А него можем да постигнем с една добра игра и естествено победа среща Барса в утрешния финал”, категоричен бе нападателят.

Агенция "Фокус"
Платини: Уверен съм, че Рим ще се справи с финала
Президентът на Европейската футболна централа – Мишел Платини заяви пред официалния сайт на организацията, че е напълно сигурен и уверен в способностите на град, какъвто е Рим, „да се справи” с финала в турнира за Шампионската лига.
„Не изпитвам и най-малките съмнения, относно това, че град, от ранга на Рим, ще се справи с домакинството на финала за Шампионската лига. Притесненията са за неуверените хора. Аз не съм от тях, още повече и че до момента няма и причина да бъда. „Олимпико” е едно прекрасно съоръжение, чиято атмосфера може да превърне всеки един двубой в истински футболен празник”, коментира френският футболен президент.

Агенция "Фокус"
Меси: Очаквам първата си "истинска" титла в Шампионската лига
Нападателят на испанския Барселона – Лионел Меси заяви пред клубния сайт на тима си, че иска да спечели първата си „истинска” титла в Шампионската лига, с Барса, след като не успя да участва на предишния спечелен от каталунците финал, през 2006-а година.
„Тогава бях контузен и не успях да играя на финала. Късметът ми бе повече от лош. Сега обаче се надявам да спечеля наистина първата си, преживяна и изстрадана титла, за която и аз да съм допринесъл с нещо. Тогава дори и не успях да се нарадвам на трофея, тъй като знаете, че той е много по-ценен, когато си играл на терена”, каза Меси за сайта.

Агенция "Фокус"
Лоран Блан: Предвиждам истинско шоу на „Олимпико”
Френският бивш състезател и настоящ треньор на Бордо – Лоран Блан, заяви за списанието „Франс Футбол”, че очаква истински спектакъл от сблъсъка между Юнайтед и Барселона на финала в Шампионска лига утре.
„Истински финал, с истински участници, за един истински желан трофей. Шоуто ще е пълно, тъй като това са двата най-стабилни тима в света в момента. И говорим във всяко едно отношение. Те разсъждават по един и същ начин, особено що се отнася до играта в нападение, което предвещава интересна и резултатна развръзка”, коментира Блан.

Агенция "Фокус"
Зeeдорф: Барса е по-постоянен от Юнайтед
Холандският футболист на италианския Милан – Кларънс Зeeдорф заяви за „Скай Италия”, че смята Барселона за фаворит, „макар и с малко”, в утрешния финал в турнира за Шампионската лига.
„Причината да смятам Барса за фаворит в двубоя е, че те бяха някак по-постоянни през сезона и не допуснаха толкова изненади и спънки, колкото Юнайтед. И двата отбора играят невероятно, но все пак мисля, че Барса ще победи”, коментира бившият състезател на другия испански гранд – Реал (Мадрид).

Агенция "Фокус"
Жи – Сун Парк: Надявам се този път да участвам във финала
Манчестър. Корейският състезател на английския Манчестър Юнайтед – Жи – Сун Парк заяви за „Сън”, че се надява той и останалите футболисти, които не са сред редовните титуляри на Сър Алекс Фъргюсън, да играят по-решителна роля в предстоящия финал в турнира за Шампионската лига.
„Надявам се този път и футболистите, които по принцип не сме твърди титуляри, да се появим и да помогнем на тима си. Миналата година бе наистина тежко да гледам отстрани, докато съотборниците ми побеждаваха Челси”, коментира състезателят, който на финала в Лигата, през миналия сезон, дори не бе сред групата футболисти за срещата.

Искам Бербатов да спечели, но искам и Барселона да спечели. Каквото стане. Аз съм за 2:1 за Барселона.

П.П.: Литекс взе купата. :D

Прогнози нема да давам... Не ме бива :D Иначе съм за UTD. Сега отивам да зареда хладилника с бира и кебапчета :)

@trevata, така те искам :D Литекс взе купата след 3:0 срещу Пирин, очаквана победа на ловчанлии

Точен резултат не мога да кажа, но аз съм за БАРСАААА :twisted:

sinn каза:
Точен резултат не мога да кажа, но аз съм за БАРСАААА :twisted:

:?: :?: :?: Не , че харесвам и Барса , но мразя Манчестър :lol:

Горе