Linux и Windows XP

кое предпочитате Windows или Linux

• Windows

Votes: 0 0.0%
  • Linux

Votes: 0 0.0%

• Общо гласове
    0
  • Poll closed .

index

Super Moderator
Сега на кошницата ми е инсталирам Windows XP ,
искам да си и инсталирам и Linux > дистрибуция на SLAX.
Искам като си пусна компа. да ми даде да избера исбера на кое да вляза,
Linux или Windows.
Накрая да обобща > Искам да карам на XP и Slax , и да ги сменям само с едно ресване на компа.

ПЛС хелп

mizarck

Registered
index каза:
Сега на кошницата ми е инсталирам Windows XP ,
искам да си и инсталирам и Linux > дистрибуция на SLAX.
Искам като си пусна компа. да ми даде да избера исбера на кое да вляза,
Linux или Windows.
Накрая да обобща > Искам да карам на XP и Slax , и да ги сменям само с едно ресване на компа.

ПЛС хелп

просто е
инсталираш XP и линукс и при рестарт или стартиране на копма ти дава двете възможности

пп за какво е анкетата
за коя операциона система сме или

index

Super Moderator
Относно анкетата .. просто ката я направих ..
А относто ОС , господина по Информатика каза ,че можело дасе създаде търкаме м/у тях.
А можели на един партишан да се инсталне и Linux и Windows или трябва да се прави нов дял.
Искам да попитам някой правил лиго е това ??

fena

Super Moderator
Е на 1 партишън неможе, задължително трябва да е отделен, и трябва да се създаде и SLAP дял, и FAT32 дял за да можеш да пишеш по него с линукса :)

index

Super Moderator
fena каза:
Е на 1 партишън неможе, задължително трябва да е отделен, и трябва да се създаде и SLAP дял, и FAT32 дял за да можеш да пишеш по него с линукса :)
SLAP > какъв е този формат , а обяснявайте се по-добреде плс.
Линукса е с графичен интерфеис , такаче няма да пиша

LiRiX

Registered
Моя линукс си имаше груб буут менижър, сигорно и слакса има :)

Относно дясловете: Тезлиш си програма за дяловете(партишъни) и си правиш един отделен дял за линукс(ext2 примерно) после един суап дял голям 1гигабаит макисмум да е( в този дял ще се слагат временни фаилове на ОС-ма). И си готов.

icanski

Registered
Това може да стане с Partition Magic , има доста програми с които можеш да направиш това, и уиндолса си има такава вградена програма казва се Disk Managament можеш да я намериш като отидеш в Start-> Control Panel -> Administratice Tools -> Computer Management -> Disk Managament , лично аз не съм я пробвал. Успех

Doris

Registered
Много добра работа за разделянето на харддиска върши Live CD с Ubuntu.
Мисля, че задачата може да се реши така:
1. Стартиране на Live CD с Ubuntu и създаване на NTFS дял за Windows, като се остави и празно място на диска за Линукса - поне 4 GB.
2. Инсталиране на Windows.
3. Инсталиране на Линукс, като се остави той сам да си създаде дялове на празното място на диска с опция boot мениджъра да в mbr.
Напоследък много се занимавам с Линукс. Правих доста инсталации. Сега имам 3 дяла - с Fedora, Mandriva и Ubuntu. Най-харесвам Mandriva и използвам нея.:)
Анкетата нещо не работи?

Горе