Loop fail

hah

Registered
http://storage.netinfo.bg/Banners/19869/728x90_b.swf
линк 2

Нощта те чака. :D

Хаха една от най-големите Български телекомуникационни фирми ,се умаза из целия нет с глупавата си грешка.Рекламата е от vbox7 ..

Снимка от vbox7: http://img138.imageshack.us/img138/7075/reklamanaloopbgvuvvbox7.png
 
hah каза:
http://storage.netinfo.bg/Banners/19869/728x90_b.swf
линк 2

Нощта те чака. :D

Хаха една от най-големите Български телекомуникационни фирми ,се умаза из целия нет с глупавата си грешка.Рекламата е от vbox7 ..

Снимка от vbox7: http://img138.imageshack.us/img138/7075/reklamanaloopbgvuvvbox7.png

Е "нощта" не е ли правилният начин за записване?
 
Nikol4u каза:
Е "нощта" не е ли правилният начин за записване?

Не е ,ето какво мисля че е станало ,както и при тебе.

Според мен и те не са знаели как се пише и са погледнали в Гугъл ,където също пише "нощта" ,което значи ,че повечето търсили "ноща" са писали нощта и така се е получило и това с Гугъл.Може би е и заради това ,че не пишат на кирилица ,та кирилица е това ,при което пишете странния символ "ш" вместо "6".Да странно е ,ама тва било кирилица..
 
Е аз до колкото знам се пише Нощта.Сигурен съм, че е така, защото преди класната много се караше за това.До колкото знам правилото е нощ+(пълният член) та
 
paneznam каза:
Е аз до колкото знам се пише Нощта.Сигурен съм, че е така, защото преди класната много се караше за това.До колкото знам правилото е нощ+(пълният член) та
Точно така е :?:
Нощ е съществително от женски род, а съществителни имена от женски род се членуват с "та", а не със "a" :)
 
Стига ве, правилото за двойно т при членуване на думи от женски род е от началните класове. Има ли още някой който да го бърка :lol:
 
paneznam каза:
Е аз до колкото знам се пише Нощта.Сигурен съм, че е така, защото преди класната много се караше за това.До колкото знам правилото е нощ+(пълният член) та
:?: и аз мисля че е така
 
renegat96 каза:
Само аз ли не разбрах каква е грешката в банера им !? :shock:
Няма грешка според мен.

Аз също знам, че думата "нощта" се пише по този начин.
 
И аз..

нощта съм си писал винаги.. не ми е правило впечетление да съм грешал :?:

Иначе по едно време вместо 'нощ' пишех 'ношт' по разни контролни и тн. (било е преди повече от 5 години) докато още пишех на латиница и вместо 'sh' винаги слагах 6 и му бях свикнал.. много ми се смяха тогава :)
 
Говорите глупости.. не се пише с т..

смърт - смъртта ,има т накрая и се пише двойно т ,ама когато завършва на т ,къде видяхте в думата нощ ,Т? "Пред нощта аз.." ,глупости говорите ,къде видехте т? Нощ? Пише се "През ноща аз отидох.." не нощта..

renegat96 каза:
Само аз ли не разбрах каква е грешката в банера им !? :shock:

Явно си само ти..
 
hah каза:
Говорите глупости.. не се пише с т..

смърт - смъртта ,има т накрая и се пише двойно т ,ама когато завършва на т ,къде видяхте в думата нощ ,Т? "Пред нощта аз.." ,глупости говорите ,къде видехте т? Нощ? Пише се "През ноща аз отидох.." не нощта..

renegat96 каза:
Само аз ли не разбрах каква е грешката в банера им !? :shock:

Явно си само ти..

Тъй като виждам, че си от онзи тип потребители, на които колкото и да им обясняваш не можеш да ги убедиш, че не са прави, реших да ти сканирам какво казва и българската граматика по въпроса.

940.jpg


Правопис и пунктуационни норми - изд. Скорпио, автор Иван Инев


Мисля, че това слага край на този безсмислен спор. ;)
 

Back
Горе