T tu6o Registered 9 Юли 2009 #1 Таблицата ми е UTF-8 и като попълвам редовете, записвам $text=utf8_encode($text); INSERT INTO...... Когато го чета използвам utf8_decode($row[text]); но вместо някои от буквите излизат познатите йероглифи. Има ли друг по-ефективен начин?
Таблицата ми е UTF-8 и като попълвам редовете, записвам $text=utf8_encode($text); INSERT INTO...... Когато го чета използвам utf8_decode($row[text]); но вместо някои от буквите излизат познатите йероглифи. Има ли друг по-ефективен начин?
P pweb Registered 9 Юли 2009 #2 при извиличането на даните сложи Код: mysql_query("SET CHARACTER SET cp1251");
F federer_11 Registered 9 Юли 2009 #3 Код: mysql_query("SET CHARACTER SET UTF-8"); mysql_query("SET NAMES UTF-8"); Човекът каза, че е на UTF-8 :wink: , а не cp1251, колацията на базата да е utf8_general_ci, всички таблици също
Код: mysql_query("SET CHARACTER SET UTF-8"); mysql_query("SET NAMES UTF-8"); Човекът каза, че е на UTF-8 :wink: , а не cp1251, колацията на базата да е utf8_general_ci, всички таблици също
F federer_11 Registered 9 Юли 2009 #4 за какво ти е това utf8_decode и $text=utf8_encode, пробвай каквото ти казах без тях :twisted: