Nokia 5320 проблем

kopura

Registered
Добър вречер приятели,

Преди година си взех една Nokia 5320. Всичко ОК до преди седмица , седмица и половина. Тога когато си плащах сметката ми дадоха една СИМ карта мостричка със 100 Мб интернет. Няколко дни подред си я слагах за по 5-6 часа и си ползвах нета , гетдах клипчета и така нататък. Батерията ми падаша за по един ден, и не ми се струваше съмнително. Обаче щом спрях да я ползвам батерията ми започна да държи по ден ден и половина максимум, като до преди това държеше минимум по 5 дни. Мхнах всичките апликации, които си бях свалил. Пробвах да върна фабрични настройки но нищо не се промени. Също забелязах, че бутончетата зелена слушалка и червена слушалка понякога отказват. Самите бутони работят, но понякога не мога да вдигна тях, когато ми звъннат. Свалих си въпросната програмка Nokia Energy Profiler. Ще напиша резултатите в standby:

0.17 W
43 mA
3% някаква лилава графика, незнам закакво точно е
37.3 Mb
0.0 kBps
-55 dBm

Чудя се да пробвам ли soft/hard reset. Дали проблема е в батерията или е софтуерен.

Мерси предварително и се извинявам за дългия пост.

Тия хард ресети са опасни. Пробвай да реинсталираш софта от програмата на нокиа Ovi suite. Изключи си 3G-то, ако си го включил. Може някое приложение да се е лепнало и да ти точи батерията.
Аз преди време си бях сложих гармин на една нокия със симбиан и правеше същите мизерии, държеше много малко батерия, като махнах гармина се оправи. Пробвай да реинсталнеш.

Имай също така впредвид, че на някои места не дават гаранция за батерия,а на други е доста малка, около шест месеца примерно.

Специално съм махнал 3G то, само на GSM е. Колкото до приложенията, като погледна колко пуснати преиложения има аизкарва само Menu и Standby. А за реинсталването на софта незнам дали ще успея, досега на съм правил подобни неща, но иначе и на мен ми мина това през ума.

Горе