Opacity

  • Автор Автор JusT
  • Начална дата Начална дата

JusT

Registered
Винаги съм се чудел като се правят дизайни на ПС-то на текстовете е намалено opacity то как ще се кодира самият текст , че да е същиат какъвто го гледаш в PS-to :?
 
текст с намалено опасити не съм чувал, можеш да го направиш на полу-прозрачна png. фона на някой елемент можеш да го направиш полу-прозрачен.
 
Миро, Гледах уроците във VT за layout и там за ипода тои намала опаситито на текста и става по яко за тфа Ви питам как става :?
 
и така ама едно е фотошоп друго е html полупрозрачен текст само със снимка се постига.
http://stackoverflow.com/questions/806000/css-semi-transparent-background-but-not-text
 
aquafresh каза:
miro912 каза:
aquafresh каза:
Така?
<span style="opacity: 0.3;">текста</span>
тествал ли си го че даваш грешни кодове??
Да тествах го .. А ти тества ли го ?
да тествах го под ИЕ неработи!! само под ФФ други браузъри сега ме мързи
 
няма да спамя в темата, за да се постигне cross browser трябва да ползва javascript. JQuery има това
$("span.text").css("opacity", 0.4);
и работи под всички браузъри, но за текст не съм го пробвал дали работи, но би трябвало да работи
 
Ами значи да се ограничавам в използването на опасити за текст ако ми треа некаде ще използвам това на аквафреш нищо че не работи под ИЕ :) Мерси и на двамата !
 

Back
Горе