Pagerank

eshk0

Registered
Здравейте, един тук ми разправя че ако сложи текстова реклама на своя сайт (има Pagerank 4, а моят е 2) ще се вдигне и моят, това вярно ли е? И иска да му сложа банер в сайта ми където имам 9000 уникални,а той има 100-150? Истина ли говори или иска да ме измами?

Да,това е вярно. Пейдж ранк е "преценка на Гугъл за важността на дадена страница", колкото повече други сайтове с по-висок ранк от твоя сложат линкове към теб, това говори на търсачката че сайта е харесван и "важен", щом го препоръчват с линк от други места и дори общото му класиране в Гугъл става по-добро, показва го на по-горни места. Желателно е линковете които се разменят да са на сайтове с еднаква доколкото може тематика, а не сайт с пр4 за коли да сложи линк на сайт с пр2 който е за политика. :)

Вярно е ако неговия е с ПР4 и сложи линк към твоя има вероятност да се покачи и твоя(на ПР3 примерно) на следващия ъпдейт(въпреки че не е много сигурно щото зависи от Гугъл и ПР на другите линкове към теб). Единствено може да те прецака ако сложи nofollow на линка :)

Колкото повече линкове имаш в сайтове с пр 1 нагоре твоят паге ранк расте

Отдавна не се знае от какво се определя PR.
Линковете влияят също обаче.
Ти може да имаш и линк от сайт PR 10, но ако още 100 сайта имат също линк от този сайт ефект за теб няма да има, така че не е лошо да разбереш колко линка има към други сайтове.

Също така PR не е толкова важен и не знам дали си заслужава да сложиш такава реклама само с/у 1 линк.

eshk0 каза:
ok мерси

Тоя Пр може е нещо като тиквен медал.
Но след като според теб струва нещо може да си разменяте
линкове.

Пр-4 аз имам 5 сайта дето даже не влизам в тях а в същото време и туриста е ПР-4.

НЕ знам за какво служи вече този Пр но май е само за забавление.

eshk0 каза:
Здравейте, един тук ми разправя че ако сложи текстова реклама на своя сайт (има Pagerank 4, а моят е 2) ще се вдигне и моят, това вярно ли е? И иска да му сложа банер в сайта ми където имам 9000 уникални,а той има 100-150? Истина ли говори или иска да ме измами?
Тези 9 000 уникални откъде идват? Поне 10-15 процента не са ли от търсачките? Ако сайта на твоя познат е тематично свързан с твоя ще има положителен ефект и е съвсем възможно твоя сайт да вдигне позицията си. Но ако не е тематично свързан може да няма почти никакъв ефект, повярвай, пробвал съм.
:)

c3c0 каза:
eshk0 каза:
Тези 9 000 уникални откъде идват? Поне 10-15 процента не са ли от търсачките? Ако сайта на твоя познат е тематично свързан с твоя ще има положителен ефект и е съвсем възможно твоя сайт да вдигне позицията си. Но ако не е тематично свързан може да няма почти никакъв ефект, повярвай, пробвал съм.
:)

Сайта ми е музикален , а неговият е за радио :) пак музика? ДОбър ефект ли ще има?

Горе