Записваш файлът във формат csv, после отваряш базата данни и избираш импортиране като избираш да е от CSV файл и трябва да стане (при мен се получи идеално)
Ако искаш автоматично да се прави това с php код, трябва да запазиш файлт в csv отново, после с php да го прочетеш и да разделиш стойностите.
П.С. Структурата на таблицата трябва да я създадеш преди да импортираш даннните.