phpbb3 мод (въпрос)

XTYLING

Registered
Търся мод който при регистрация да има следния въпрос Кога е създадена българската държава

и ако не е верен да не ти дава да се регнеш...

ЗА PHPBB3

Има го в админ панела.

Използвал ли си допълнителните възможности на "капчата" на форума. Можеш да промениш малко настройките и ще се генерира друг вид картинка. Например тези настройки:
Админ панел - Основни - Визуално потвърждение

GD CAPTCHA:
Използвай GD за да направиш по-сложна CAPTCHA

GD CAPTCHA шум:
Използвай шума на преден план в главата на CAPTCHA.

GD CAPTCHA шум по x:
Използвайте по-малки стойности за да направите CAPTCHA по-трудна. 0 изключва.

GD CAPTCHA background noise y-axis:
Използвайте по-малки стойности за да направите CAPTCHA по-трудна. 0 изключва.

Не съм срещал такъв проблем досега на phpBB3. Ако това по горе не помага, има обаче един много лесен трик, който измислих преди време за подобни случаи. Не е нужно да се инсталира нищо допълнително:

Отиваш в: Админ панел - Потребители и групи - Допълнителни полета
До бутона "Създай ново поле" избираш от падащото меню "номера" и натискаш бутона "Създай ново поле"
Избираш име на на полето в базата, най-добре на латиница, например: bulgaria
Покажи полето - "не"
Задължително поле - избираш опцията
Име на полето: Кога е създадена българската държава?
Описание: Въведете датата на създаване на българската държава. Въведете цифрата шестстотин осемдесет и едно!
Натискаш "Следваща стъпка"
Дължина - пишеш: 6
Минимум позволени цифри в полето (тук превода не е точен, това е минимална стойност, а не цифри) - пишеш: 681
Максимум позволени цифри в полето - пишеш отново: 681
Стойност по подразбиране - оставаш: 0

При опит за регистрация трябва да се попълни това задължително поле и то точно със стойност 681. По принцип може да си измислиш и друг въпрос. Единствения недостатък е, че това поле ще се вижда в профила на потребителите, но само там. Няма да се вижда в темите на форума, нито в списъка с потребители.

Това е анти спам мод, който добавя допълнителен въпрос, не съм го пробвал:
Anti spam mod

Недостатъкът на този метод е, че полето с годината 681 се вижда в профила на всички.

Има няколко мода за анти спам защита, този който е даден с връзка по-горе вече съм го сложил и ми харесва. Въпросът може да се променя и да бъде зададен всякакъв, не само за Българската държава.

Новата версия phpBB 3.0.5 обаче има подобрена система за визуално потвърждение и дори само тя отново спира спам ботовете.

Горе