python vs ruby

mitko876

Registered
Кажете си мнението относно Python и Ruby, и в частност Django, Rails
Дайте сравнение с PHP
Аз лично преди да се запозная с Python боготвоях PHP, но сега го плюя, защото разбрах какво е удобството с Django

Нищо не трябва да бъде прехваляно.
Нито питон, нито php, нито ruby.
Всеки език си има удобства и всеки човек избира на това, което да пише.

По темата :
Ruby on rails е изключително силно стига 1 път да се научил да работиш с него, а питона си е питон. Грозен, но силен език.
Квото може да постигнеш с PHP, можеш да го направиш и с python, и с RoR

Ами гледах базови уроци по py и се хванах за главата.Аз ли съм тъп, езикът ли е сложен, не знам, ама нищо не разбрах.Докато php ми се стори най-лек за усвояване

За мен питон е езика с най-изчистен синтаксис. И руби е красив, но спазването на табулациите не е задължително.
На мен ми е интересно, защо тук не се направи един раздел за питон и руби?

точно така, Ruby особено набира голяма полулярност и трябва да има собствен раздел, макар, че малко хора ще пишат в него :?:

Е как. Особено Rails и Django. Аз ще съм редовен там.
Също мисля ще е полезен и раздел за code.google.com

federer_11 каза:
Обърнете се към админа :?:

Такъв раздел няма да има поради същата причина, поради която няма раздели за C++, VB, Flex, Java и т.н. Защото ще пишат максимум 3-4 души в раздела.

StormBreaker каза:
federer_11 каза:

Такъв раздел няма да има поради същата причина, поради която няма раздели за C++, VB, Flex, Java и т.н. Защото ще пишат максимум 3-4 души в раздела.
Всяко нещо си има начало и първи път.

Rado каза:
StormBreaker каза:
federer_11 каза:

Всяко нещо си има начало и първи път.

Не казвам, че не трябва. И преди е имало предложения за други раздели и познай колко са се изпълнили.

Горе