Q: Какви уроците искатте ?

B13_Savage

Registered
Привет. Предлагам тук всеки да пише от какви Флаш уроци има нужда (конкретен проблем или по-общо : за съвсем начинаещи , запознати, напреднали). Ще помагаме с каквото може. Наздраве :)

Ето какво следва :
1. Урок за галерия (има мн начини и ще се постарая да сложа доста от тях, може да се забави малко :) ). //READY
2. Няколко урока за основите на Флаш и АС. //READY
3. Някакви примерни игри
4. Флаш меню - това ще е първо, че е най лесно :))) // READY

Между другото, ако вземете в превдид досега постнатите уроци можете да направите и галерия и игра :) Но трябва малко опит де :)
//netcutter - ЛС

Искам ако може един урок как се правят карти за CS

rusi_mc каза:
Искам ако може един урок как се правят карти за CS

картите на CS не са на флаш

пп карти на cs си прават с един софт но хич не е добър интирфеиса даже е гаден
подърси в гугъм за create cs maps

Флаш менютата са ми били интересни ... правил съм, но не кой знае какво. Дай нещо подобно :)

Да и аз тъкмо това гледам :p
Не съм ти видял мнението като съм писал моето ;)
Изтриите го ;)

Аз пък искам да знам как да направя един флаш банер да като линк целия. Все едно да направ гиф картинка като линк.
Май става с АС ненам.
Ти си :cry:

Можеш ли да си направиш банера (като анимация) или искаш да разбереш как "цялостно" да го изградиш .. Щото ако можеш правиш следното :
Нов лейър слагаш, рисуваш правоъгълник (без значение какъв) който да е с големината на цялата сцена, правиш го на _mc (става с десен бутон - convert to symbol), маркираш го и му даваш цвяр алфа = 0, задаваш му име (a_mc например) и на лейъра с АС(ако нямаш такъв просто добави още един лейър на който да сложиш кода) пишеш (това примерен код, може по мн начини да се напише :) ) :
Код:
a_mc.onPress = pres;
function pres () {
      getURL ("http://www.sait.com", "_self");
}
Ако нещо не става пиши на ЛС да не спамим :)

Еми аз ще помоля за една простотиика :)
Виждал съм в някои сайтове горе в ъгъла, е камерка,я стрелка или квото и да е(направено на флаш) и тва чудо следи мишката!В смисъл когато мишката е в лявата част на екрана онова "гледа" на там!
Дано си ме разбрал :roll:

Аз бих се зарадвал на уроче за флаш банери ;) Ще са от полза...
Нещо като урока за флаш сайт ...

Аз бях ти казала преди, че искам един урок по моиа тема дето ти бях писала. Демек география на света щот не мога да намеря урока как да напрая така глобусат ми да се върти.... и не мога да го напрая ако можеш да ми кажеш как да го напрая ще сам ти мн мн благодарна.

KrIsInKa - както и казах по рано, всичко ама ВСИЧКО зависи от това, с какъв макет на света разполагаш ... искам да го видя и да поговорим, намери ме в скайп - savage309 или в #UniBG - [b13]savage , ще направя каквото мога (в миналата тема мисля, че казах същото, но ти не ме потърси :roll: )

п.с. - урока за банера довечера :)

edit : довечера, ама довечера нямах нет :x сори :oops:

... просто няма как да обянся как да се направи "география на света" от форума, защото трябва да попитам хиляди неща, ще го обърнем на чат/флууд тука ... :?

п.с. - за банера то са само моушъни, писал съм как се правят и затова до сега не бях сметнал за нужно. ще съм мн благодарен да ме подсещате за такива неща :?:

Ми когато можеш или когато имаш възможност ми се обади. Ще ме намериш в чата знаеш вече как се пишa. :wink:(^KrIsInKa^)

Горе