Raspberry Pi от къде може да се купи ?

index

Super Moderator
Гледах в сайта на Raspberry Pi 25 паунда или 35 долара. Обаче от никъде нямаше от къде може да се купи.
Гледах в ebay, където почваха от 350 долара.

http://bg.farnell.com/jsp/bespoke/bespoke7.jsp?ICID=I-RASP-HPBLOF-0015&bespokepage=farnell/en_UK/promotions/raspberryPi.jsp

Както и от Element14, на сайта им има всичко за доставчиците, но имай впредвид, че в момента е почти невъзможно да се вземе веднага това чудо, защото докато се направят новите бройки, биват продадени веднага на тези, които са във списъка на чакащите, а те са много!

Някой ще обясни ли за какво се използва, че ми стана интересно.

0u7 каза:
Някой ще обясни ли за какво се използва, че ми стана интересно.

The Raspberry Pi is a credit-card sized computer that plugs into your TV and a keyboard. It can be used for many of the things that your desktop PC does, like spreadsheets, word-processing and games. It also plays high-definition video.

Аз поръчах 2 в деня когато го пуснаха, от фарнел.
Пристигат ми на 4-ти юни. Считай колко "бързо" можеш да се сдобиеш с такова :lol:

alex95_bg_2 каза:
Аз поръчах 2 в деня когато го пуснаха, от фарнел.
Пристигат ми на 4-ти юни. Считай колко "бързо" можеш да се сдобиеш с такова :lol:
Колко ти излиза 1 с доставката ?

Не помня вече, а и май няма от къде да видя. Интересното е че все още не са взели парите от картата.
Не беше много отгоре обаче, те го доставят от София.

Другият месец и аз ще си поръчам.Доста ми допада идеята да си направя smart-tv , леля ми ще може да си играе игрите в fb без да окопира лаптопа, + 1 хард от 500gb , да мога да си тегля филмите на него.... :)))

Има версия на Arch-Linux с инсталиран сървър, но нещо не ми допадна като я сложих на виртуалната машина.

Горе