regular expression?

Dido_net

Registered
Slavei каза:
Някой да знае, кой е знака за ентер?

Имаш предвид \n ?

демек ->

$asdf="text,text
text,text
text,text";

да е равно на

$asdf="text,text\n text,text\n text,text";

??

Slavei

Registered
Dido_net каза:
Slavei каза:
Някой да знае, кой е знака за ентер?

Имаш предвид \n ?

демек ->

$asdf="text,text
text,text
text,text";

да е равно на

$asdf="text,text\n text,text\n text,text";

??

Имам един textarea в който трябва да разреша нов ред, но не се оказа, че не знам как :cry:
със \n не става, опитвах още сутринта.

в момента е така:
eregi('^[a-zA-Zа-яА-Я0-9\-\.\, ]*$',$i_description)

sizif

Registered
Здравей, Slavei!

Не съм запознат със знака за ентър, не съм задавал и разрешени/забранени символи към текстареа, но някакси не ми се струва логично проблема с новия ред да е от това. По-скоро мисля, че проблема е във формата, която използваш. По подразбиране пренасянето на новия ред в текстареата е изключено. Необходимо е пренасянето да бъде зададено специално с WRAP.

Стойностите му са: physical и virtual. Ако зададеш само WRAP без стойност, по подразбиране пренасянето на новия ред е виртуално.

В твоя случай текстареата би трябвало да изглежда така:

<TEXTAREA ROWS="" COLS="" NAME="" WRAP>

или да упоменеш изрично стойността на тага:

<TEXTAREA ROWS="" COLS="" NAME="niz" WRAP="virtual">

Ако преповтарям неща, които знаеш, извинявай.

Не зная дали съм ти помогнал, но все пак да си кажа :)

ПП: за извличането на новия ред има доста начини, аз ползвам основно два:

Запазва интервалите и форматирането 1 към 1:
<PRE>
<?
echo "$niz"
?>
</PRE>

(или с CSS за текст: white-space: pre;)

или:

<?
echo nl2br($niz);
?>

Може да използваш nl2br(); и преди записа, но това те ограничава пък при листването, защото вкарва в низа таг <БР>, което при листване за редкация на същия низ от потребителя не е много удобно...

Slavei

Registered
sizif каза:
Здравей, Slavei!

Не съм запознат със знака за ентър, не съм задавал и разрешени/забранени символи към текстареа, но някакси не ми се струва логично проблема с новия ред да е от това. По-скоро мисля, че проблема е във формата, която използваш. По подразбиране пренасянето на новия ред в текстареата е изключено. Необходимо е пренасянето да бъде зададено специално с WRAP.

Стойностите му са: physical и virtual. Ако зададеш само WRAP без стойност, по подразбиране пренасянето на новия ред е виртуално.

В твоя случай текстареата би трябвало да изглежда така:

<TEXTAREA ROWS="" COLS="" NAME="" WRAP>

или да упоменеш изрично стойността на тага:

<TEXTAREA ROWS="" COLS="" NAME="niz" WRAP="virtual">

Ако преповтарям неща, които знаеш, извинявай.

Не зная дали съм ти помогнал, но все пак да си кажа :)

ПП: за извличането на новия ред има доста начини, аз ползвам основно два:

Запазва интервалите и форматирането 1 към 1:
<PRE>
<?
echo "$niz"
?>
</PRE>

(или с CSS за текст: white-space: pre;)

или:

<?
echo nl2br($niz);
?>

Може да използваш nl2br(); и преди записа, но това те ограничава пък при листването, защото вкарва в низа таг <БР>, което при листване за редкация на същия низ от потребителя не е много удобно...

Благодаря за отговора :) и не е нужно да се извиняваш :)
Това за wrap в textarea-a не го знаех. прочетох малко, но от това което прочетох и от факта, че не намирам нищо по въпроса в http://w3schools.com/ си вадя извода, че вече ме се ползва. Пък и wrap="off" прочетох, че трябва да е стойността по подразбиране, пък до колкото си спомням като съм попълвал такива полета, май вече не е.
Както и да е, не мисля, че това е проблема. Утре ако намеря време ще седна да почета по подробно за reg expression. Крайно време е. :)

Горе