SMTP Server

Player_pz

Registered
Свалих си този май сървър , но незнам как точно да стане това с изпращането на и-мейли ...
Показва ми тази грешка , като тръгна да се регистрирам
Код:
Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\AppServ\www\game\register.php on line 179
Well bad news is, your user name is now taken, more bad news is that the e-mail could not be sent
Как да наглася ? :)
благодаря предварително

Access

Registered
Незнам какъв си си свалил ама и аз преди време ползвах QK SMTP Server 3 много е добър и не изисква никакви настройки просто го инсталираш, пускаш и той си бачка :)

ето ти линк ако искаш го пробвай :)
http://www.recentsoft.com/content/network-and-internet/qk-smtp-server.html

Dido_net

Registered
А как да направя такова нещо като в abv.bg ? :eek:
Супер, кибер, хипер много ви моля да ми кажетеее :cry: :cry: :cry:

Player_pz

Registered
Access каза:
Незнам какъв си си свалил ама и аз преди време ползвах QK SMTP Server 3 много е добър и не изисква никакви настройки просто го инсталираш, пускаш и той си бачка :)

ето ти линк ако искаш го пробвай :)
http://www.recentsoft.com/content/network-and-internet/qk-smtp-server.html

да кажем че сървъра си върши работата :D , но имах малко проблеми и с него ... добре ....
изпрати ми писмо на посочения и-мейл , НО линка които цъкам там за активация на потребителя не води до никъде ... незнам защо става така?
после като искам да си вляза в акаунта , ми пише че трябва да активирам потребителя ...
а може ли да спра тази функция , въобще да няма изпращане на мейли ?
потребителите да си влизат без да си активират акаунта , при положение че нямам достъп до админ панел а само да файловете ?
плс помогне ми :)
благодаря предварително

bizarre

Registered
Player_pz, някаква готова система ли ползваш като PHPNuke, PHPFusion, phpBB и т.н. или нещо, което ти си си правил?
В първия случай отваряш register.php, намираш къде се статуса на акаунта, най-вероятно ще е нещо като "active" със стойност 0 или no. Или му задай стойност 1/yes или каквато е там утвърдителната, или го махни и от там и от БД

Player_pz

Registered
всъщност опитвам се да си инсталирам една уеб игра :)
само че нещо много проблеми имам ...

bizarre

Registered
Ще опитам накратко да ти обясня какъв е принципа на валидация чрез мейл.
1. Регистрацията.
Във формата за регистрация се слага скрито (hidden), в което се записва статуса на акаунта - активен/неактивен. Да кажем, че това поле (променлива) ще се казва acc_status, а стойностите, които може да заема ще бъдат 1 за активен и 0 за неактивен.
По подразбиране му се задава 0.
След като потребителя потвърди въведената информация в регистрационната форма, автоматично чрез mail(); му се изпраща линк за активация.
2. Мейл.
Във въпросния мейл се съдържа линк който съдържа данните от формата за регистрация. Например потребителското име (нещо, което е уникално за всеки потребител). Когато потребителя кликне на линка в полученото писмо както се предполага, му се зарежда страница със съобщение, че регистрацията е завършила успешно. точно тук, преди това съобщение на заден план се пуска заявка към базата данни за промяна на acc_status от 0 на 1.
3. Вход в системата.
И така след като акаунта вече е активиран, на входа, където се проверяват името и паролата слагаме проверка и на статуса. ако е 0, излиза съобщение за грешка (неактивен акаунт в случая), ако е 1 редирект на където си поискаш вече.
В общи линии тук добавяш към проверката още една променлива за проверка и толкова. От тук нататък вече ако ползваш кукита или нещо друго просто записваш за текущата сесия че потребителя е активиран за да не се прави проверка при всяко зареждане на някоя страница, изискваща потребителя да е регистриран.

Player_pz

Registered
с това вече се оправих , но има малък проблем ->
Код:
Warning: include(inc/helpinc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in C:\AppServ\www\game\header.php on line 1

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'inc/helpinc.php' for inclusion (include_path='.;C:\php5\pear') in C:\AppServ\www\game\header.php on line 1

Eто какво показва и 1-ви ред на header.php
Код:
<?php include("config.php"); session_start(); include "java.php"; include("inc/helpinc.php");

можеш ли да ми помогнеш ? някакви идеи ? :)

П.С. Мерси за обяснението :)

Player_pz

Registered
да няма го и за да не дава грешка , така ли трябва да стане - ? 8)

Код:
<?php include("config.php"); session_start(); include "java.php";

Горе