SSH достъп - прекратяване на задача

index

Super Moderator
Използвам xShell , и след като създам задача която се изпълнява примерно един час. Конвертиране на някакво видео. Или upgrade на нещо.
Ако затворя програмата процеса спира ли ? Или просто се затваря прозореца.

Би трябвало просто да се затвори прозореца и да продължи изпълняването на задачата.

index каза:
Използвам xShell , и след като създам задача която се изпълнява примерно един час. Конвертиране на някакво видео. Или upgrade на нещо.
Ако затворя програмата процеса спира ли ? Или просто се затваря прозореца.

Ако съм разбрал правилно използваш терминал-а и създаваш процес на отдалечената машина. Така, че процеса няма общо с терминала .. в смисъл след като затвориш терминала, той процеса би трябвало да си се изпълни както му е зададено.
Той си се изпълнява на отдалечената машина не на локалния xShell.

Глупости.. Ако процеса ти е заел шела(да кажем за по-лесно разбираемо - не можеш да пишеш други команди, докато не се изпълни конкретната), ако затвориш шела, затваряш и процеса. За това, което искаш да направиш(да накараш процеса да работи, когато не си логнат през SSH), се използват програми като screen.

П.П.- @ горните двама отговорили - това, за което говорите се нарича daemon... и работи на заден план без да е нужна конзола

rosko каза:
Глупости.. Ако процеса ти е заел шела(да кажем за по-лесно разбираемо - не можеш да пишеш други команди, докато не се изпълни конкретната), ако затвориш шела, затваряш и процеса. За това, което искаш да направиш(да накараш процеса да работи, когато не си логнат през SSH), се използват програми като screen.

П.П.- @ горните двама отговорили - това, за което говорите се нарича daemon... и работи на заден план без да е нужна конзола

Ако е на шела, да. Както можеш да видиш реално аз съм написал същото.

Хубаво - вдигни си SSH сесия, пусни
Код:
ping google.com -n 10 > /tmp/test
изчакай 5 отговора и затвори сесията. После
Код:
cat /tmp/test
Брой колко реда са записани и си отговори на въпроса дали командата остава да работи и след прекратяване на сесията...

SSH daemon-а го играе истинска конзола, заради това - не може...

@index - Извинявам се за спама, дано и на теб ти е помогнал :)

Едит: Всъщност да. Сега като го прочетох по-внимателно какво @index пита, е точно както казваш rosko..

Добре, значи
1) Не ми пука за смапа.Даже ми харесва ( айм съч тролл )
2) Значи след като пусна ffmepg примерно , той продължава да си работи.

Обаче имам 2 въпроса.
1 ) НА кой да дам точката.
2 ) Накакъв начин да прегледам процеса след като съм го затворил без да експортвам лога във файл ( како е посочил колегата по-горе )

Хах, сериозно ли работи ффмпег, след като затвориш сесията? Интръстинг, може би е daemon(или работи постоянно даемон, а се стартират допълнително процеси, за да се изпълняват задачите)...
Аам точката я дай на който ти решиш, важното е да помагаме..

На 2рия въпрос - виж далиможеш да стартираш ффмпег с някакъв loglevel и да го накараш да записва в syslog-а, предполагам има начин това да стане. Ако не, то най-вероятно си има собствени логове.
Код:
ls /var/log
и си търсиш в папката дали има лог на ффмпег-а.

rosko каза:
Хах, сериозно ли работи ффмпег, след като затвориш сесията? Интръстинг, може би е daemon(или работи постоянно даемон, а се стартират допълнително процеси, за да се изпълняват задачите)...
Аам точката я дай на който ти решиш, важното е да помагаме..

На 2рия въпрос - виж далиможеш да стартираш ффмпег с някакъв loglevel и да го накараш да записва в syslog-а, предполагам има начин това да стане. Ако не, то най-вероятно си има собствени логове.
Код:
ls /var/log
и си търсиш в папката дали има лог на ффмпег-а.
Ами в момента нямам намерение да пробвам...
Но това ,че беше конвертирано цялото видео , лично за мен е напълно достачно.Оставих го за на 60 мб , а сутринта беше 300 мб крайният файл.

Сега ще видя на кой да дам точката.И да ми се иска да дам на всички тя е само една. Ако искате може да продължим дискусията в друга тема в Дъра-Бъра.
А VPS-а е :
http://members.host1free.com/vps?ac=h1f_register_vps

Горе