Windows Vista официално готова

Статус
Not open for further replies.

Player_pz

Registered
В съобщение в блога на разработчиците на Windows Vista бе съобщено, че новата операционна система на Microsoft е вече готова. Това става след почти 5 години разработки, дебъгване, добавяне на нови функции и подобряване на стари такива. Джим Алчин, вице-президент в Microsoft официално съобщи, че последната версия на Windows Vista - Build 6000 е обявен за RTM (Release To Manufacturing). Той съобщи и официално датата за представянето на операционната система - 30 ноември в Ню Йорк за корпоративните клиенти и 30 януари 2007 за обикновените потребители. Операционната система първоначално ще се предлага на 18 езика, като до 3 месеца след пускането от Microsoft ще добавят още 32 езика. Екрани от официалната версия на Windows Vista можете да видите тук

Microsoft официално публикува цените на Vista

Преди седмица онлайн магазинът Amazon.com пусна за предварителна продажба Windows Vista и така разкри донякъде цените на различните й версии. Вчера Microsoft официално пуснаха информация. Ето и ценовата листа:

* Windows Vista Home Basic - $199 или $99.95 за ъпгрейд
* Windows Vista Home Premium - $239 или $159 за ъпгрейд
* Windows Vista Ultimate - $399 или $259 за ъпгрейд
* Windows Vista Business - $299 или $199 за ъпгрейд
* Windows Vista Enterprise - ще бъде достъпна само за Microsoft Volume license клинетите

Освен цените на Windows Vista, Microsoft съобщи, че ще разшири достъпа до RC1 версията до 5 милиона тестери. От компанията са помолили всички партньори да се включат в тестовете на тази версия, за да може продуктът да е готов в началото на 2007 година. Все още от Microsoft не са уточнили точна дата за пускането на Windows Vista.

източник:kaldata.com

Дори да излезе някъде в нена за нищо на света не бих си я сложил.Няма да си осакатя компютъра с някоя боза.

Linux като цяло има много преимущества пред Windows.
Не става дума само за повече сигорност, но и за по-надежна система с безплатен ОТВОРЕН код.

Но, за сажаление продукта на маиктософт е по-разпространен и повечето програми са правени за техния продукт.

По разпространен е защото има повече приложения за Windows отколкото зa Linux.Общо взето виста май ще има повече грешки отколкото XP или поне така разправят.

vesku каза:
защо смяташ че е боза?
Windows-a си е оk
Не ми се спори за глупости.Когато ти се случи да имаш проблеми с виндолса и постоянно го преинсталираш ще разбереш че не струва.

А за виста някъде беше написано че маиктософт ще осакатява компютрите с нелегалната версия.

staf каза:
Не ми се спори за глупости.Когато ти се случи да имаш проблеми с виндолса и постоянно го преинсталираш ще разбереш че не струва.
Е , не е както казваш ... windows-а си има и добри страни .

на мен лично не ми дава никакви грешки защото си знам работата :) все пак брат ми учи за pc-та и аз се уча от него
ама найстина LINUX си е LINUX

Статус
Not open for further replies.

Горе