Използвате ли линукс?

Също най-вероятно си попадал тук, но за всеки случай https://wiki.haskell.org/Xmonad/Using_xmonad_in_KDE#Make_xmonad_your_window_manager_in_KDE
Абзацът за KDE5 е добавен този януари, хаха

Иначе хмобар е решение[то?], да, ноо конфигурацията е за ултра-мераклии... Трябва да си инсталираш отделно system tray например (аз даже така научих че има такова нещо като system tray и то е различно от часа и календара..), още помня как инсталирах stalonetray и трябваше да му сетвам височината в пиксели така, че да отговаря на височината на бара :D
Хмобар реално работи на принципа, че му стриймваш 1 ред текст, който той рисува и закача click слушалки на отделни сегменти, които си обозначил като clickable с xml/html-like синтаксис и зададена команда (тоест дори няма 'истински' бутони).. абе доста е дървено, макар функционално да покрива основните нужди.
 
Абзацът за KDE5 е добавен този януари, хаха
Ще помогне ли за проблема ти?

То там е работата, че зависи колко време ти се отделя за настройване. Има хора, които го правят итеративно през няколко месеца. Аз лично го намирам за изтощаващо хаха. Причината все още да не съм минал и на Вим (и работата). Прекалено много работа е докато се докара на ниво, на което съм свикнал в момента (което е грешно мислене май).

А за хмонад направо никакъв шанс да се хвана с Хаскел. 😂
 

Горе