Връзки между таблици в MYSQL

TheBlocker89

Registered
На MySQL имам 5 таблици .3 от които ми се свързват в 1 и на PHPmyadmin не мога да направя да са външни ключове за тези 3 таблици които съм и задал да са първични ключовете.. Подскажете как да го направя на PHPMYADMIN мерси предварително за отговорите.[/sql]

Много ми е неясно питането ти. Свързването на таблици става чрез първичен и външен ключ. Ако в едната таблица имаш първичен и външен ключ, то първичния ключ е уникален за самата таблица, а външния ключ е връзката към втората таблица, като този външен ключ във втората таблица се явава първичен ключ.Не мога да разбера как искащ да вържеш твоите таблици, т.е. дали да имаш една таблица, която да ги обединява или да са с по две или три нива , т.е. таблица 1 е родител на таблица 2, като таблица 1 се връзва с таблица 0 и така има още няколко. След това би трябвало да използваш така наречения интегритет или казано по просто правила за задаване на връзките полетата и т.н. Трябва да чрез този интегритет да кажеш полето frignId се явява връзка между тези и тези таблици, тук малко преносно ти го казвам. ЕТо линк с пример: http://beginner-sql-tutorial.com/sql-integrity-constraints.htm

Горе