Въпрос за защити и бързина на кода.

bobonik

Registered
Да започнем с въпроса за бързината.
Да речем, че в един файл имам написани няколко мои функции. Този въпросен файл го инклуудвам навсякъде, но функциите изпълнявам само след проверка (Проверявам дали времето за нещо определено е свършило, ако е свършило изпълнявам дадена функция). Та въпроса е дали всички тези функции ще бавят нещо страницата, ако използвам 1-2 от тях по определено време?
Сега е ред на защитите.
При записване на информация в БД си филтрирам всичко, но се питам дали трябва да филтрирам наново информацията, когато я изкарвам. Също така се питам, дали трябва да филтрирам ако прехвърлям информация от една таблица в друга (това например го правя при закупуване на нещо).

Относно защитата:

Трябва да се филтрира само при вкарване на данни. При изкарване не трябва. При вътрешни операции с данните (прехвърляне на данни в таблици например) не е необходимо да се филтрират, тъй като вече са били филтрирани, и няма външен достъп до тях за редакция!

Относно това с функциите:

Да инклуудваш функции във всички файлове няма да бави страницата, но ако се изпълняват вече зависи от самите функции!

И като цяло зависи от структурата на кода. :)

Аз пък ще давам много добър пример за един вид филтриране при ИЗКАРВАНЕ на данни от базата данни в частен случай :)

Ако при записване на информацията използваш addslashes, при изкарване ще ти ги дава примерно \' аз го казах \'
нормално, че никой не иска пред кавичките му да има наклонени черти, затова се ползва stripslashes :)

П.П. htmlspecialchars има също така функция, на база html :)

Горе