Въпрос за инсталиране на Windows 7 или XP вместо Linux

ystefanov

Registered
Имам 2 въпроса.

1. Как става инсталирането на Windows 7/XP върху Linux?
Ще си взема този лаптоп (http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=544087&t=0), на който първоначално ще има Linux,
но смятам да сложа една от двете посочени операционни системи.
Дали ще стане със формат по време на инсталиране на ОС Windows?

2. Много се двоумя XP ли да си сложа или 7-ца?
До сега съм работил на XP и съм изключително доволен, та се чудя заслужава ли си да прескачам, понеже компа ще има достатъчно ресурси, но дали няма опасност някоя програма да не ми тръгне на 7-ца?

Много ми е интересно има ли някой по сериозен аргумент според, който да си заслужава 7-ца спрямо ХР?

Производителноста на 7-мицата е по-висока от тази на ХР . И на мен ХР със Сървис Пак 3 ми е напълно достатъчен, но като цяло на лаптопа съм със 7-мицата и направо е като пушка готова за бой. Зарежда доста по-бързо от ХР и съм много доволен. Много от абонатите биха ти казали да не заменяш Линукса, но това е твой избор, и ако ме питаш мен сложи 7-мицата и сам виж разликите. Няма да имаш проблеми със софтуера за него само драйверите да не се закучат :)

Нямаш никакви проблеми със смяната на ОСа. А това, че е с линукс само ще ти смъкне от цената на самия лаптоп.

При такъв хубав компютър не си заслужава да го мъчиш с ХР. Също така гледам, че имаш 4 гб рам. За да работи със всичките ще ти трябва 64 битова ОС, а ХР не предлага такава(предлага, но...:D ). Слагай 7 и тва е ;)
А относно това дали ще е проблем, че си с линукс отговора е не. :)

Успех! :?:

Слагай 7-ца. С тези параметри най-добре ще е. Под ХР няма да виждаш целия обем на RAM паметта.
Само като сложиш буутващ диск и той ще си тръгне и ще си форматираш Линукса.
Аз съм с 7-ца 32-битова и си ползвам и 4GB RAM...

Май нещата клонят към 7-ца, а след като имам 4ГБ РАМ, дали няма да е по-добре 64 битова версия да си сложа?

ystefanov каза:
Май нещата клонят към 7-ца, а след като имам 4ГБ РАМ, дали няма да е по-добре 64 битова версия да си сложа?

Абсолютно.

djman каза:
vinsbg каза:
Аз съм с 7-ца 32-битова и си ползвам и 4GB RAM...

Как става този номер?

По-късно ще ти покажа 1-2 screena :)
edit:
ето го и скрийншота:
4684.png
[/img]

Горе