Грешка при селект на база данни

eddyy93

Registered
Качих една база данни на хоста свързвам mysql_connet mysql_select_db и ми вади ето тази грешка:

Access denied for user 'user_user'@'localhost' to database 'imeto_database'

Връзките съм ги направил:

PHP:
function con(){
mysql_connect('localhost', 'user_user', 'pass');
mysql_select_db('imeto_database') or die(mysql_error());
mysql_query("SET character_set_results = 'utf8', character_set_client = 'utf8', character_set_connection = 'utf8', character_set_database = 'utf8', character_set_server = 'utf8'");
}

Всичко е в този ред ... незнам защо не е селектира базата данни. Съществува даже съм качил и таблиците.

Не е от паролата и user пробвах като въведа грешни, вади ми че са грешни. Тоест всичко идва от базата данни, че не може да се свърже.

ЕДИТ:

Да не би да е от това защото PHP extension на моя компютър беше mysqli а на хоста е mysql (което ме съмнява да е). Аз попринцип си ползвах функциите в кода които са си от PHP extension mysql.

PHP:
mysql_query("[color=red]UPDATE tablename[/color] SET character_set_results = 'utf8', character_set_client = 'utf8', character_set_connection = 'utf8', character_set_database = 'utf8', character_set_server = 'utf8'");
}

eddyy93 каза:
Не е това.
Сори, моя грешка , не видях изхода на програмата!
Имаш проблем с потребителското име или паролата. Може и потребителя да няма права за достъп до базата данни

Създаден е, но правата нещо не мога да ги открия. Няма такава опция мисля. Със Cpanel съм.

При Cpanel има опция да се добавят права на потребител от една иконка в основното меню с името "MySQL Databases".

Add User To Database
User:
Database:

И има падащо меню при user и database където се извеждат създадените от теб бази данни и потребители.

Поне при моя хостинг е така.

Горе