Динамична смяна на адрес?

streleca_stz

Registered
Здравейте! Не знам дали е правилно заглавието, но ето го проблемът..

Имам сайт. Сайта е мултиезичен, но проблемът е че го започнах още когато се учих PHP и за това беше от сорта на
site.com/bg/
site.com/en/

И както се досещате това е само загуба на време и на място да си играеш много време, за да оправиш проблем (ако има такъв) или искаш да добавиш нещо и на двете места.. Пък да не говорим за смяна на дизайна.. Тогава е още по-зле..
Вече разбира се знам как мога да я направя смяната динамична, но тук идва едно НО... Ако го направя ще се изгубят папките bg&en => напълно загубено СЕО

И въпросът ми е.. Има ли начин с PHP/.htaccess/JQERY или който и да е език да го направя, така че ако е избрано BG да показва site.com/bg/page.php, а реално да няма такава папка и да се намира на site.com/page.php :idea: :idea:

Или ако няма такъв начин поне как мога да направя така че поне да не си загубя СЕО-то и позициите в търсачките? :shock: :?

Ако езика ти се сменя чрез $_GET метод, ще стане ето така с htaccess
RewriteRule^ bg/page.php$ page.php?lang=bg[L]

Styl3rbg каза:
Хмм.. то така би могло да стане само ако някой иска да избере език от сайта... като цъкне от линка.. а какво става ако някой просто промени линка отгоре от site.com/en/home.php на site.com/bg/home.php... :idea:

streleca_stz каза:
Styl3rbg каза:
Хмм.. то така би могло да стане само ако някой иска да избере език от сайта... като цъкне от линка.. а какво става ако някой просто промени линка отгоре от site.com/en/home.php на site.com/bg/home.php... :idea:
Ами.. сега се сетих по-оптимизиран начин
Код:
RewriteRule ^bg/([^/]*).php$ $1.php?lang=bg[L]
RewriteRule ^en/([^/]*).php$ $1.php?lang=en[L]

Горе