Засичане на влизане от един и същ компютър

purko

Registered
Имам въпрос. Ако имам 2 операционни системи и 2 интернет доставчика може ли някак си да се засече, че се влиза от един и същ компютър в определен сайт, примерно по MAC адрес или нещо такова?
Не се притеснявайте, няма да хаквам сървърите на НАСА или да източвам някоя банка, питам просто информативно.

purko каза:
Имам въпрос. Ако имам 2 операционни системи и 2 интернет доставчика може ли някак си да се засече, че се влиза от един и същ компютър в определен сайт, примерно по MAC адрес или нещо такова?
Не се притеснявайте, няма да хаквам сървърите на НАСА или да източвам някоя банка, питам просто информативно.

Не и без някакъв допълнителен софтуер на компютъра ти или geolocation.

StormBreaker каза:
purko каза:

Не и без някакъв допълнителен софтуер на компютъра ти или geolocation.

А има ли значение дали операционната система е инсталирана чрез виртуална машина т.е. интернета минава ли през основната или не?

Минава през основната, да, но това не променя нищо. Има варианти за пускане на 2 различни адреса през 1 интерфейс!

Горе