Интернет плащания през Epay и Easypay

HerpaMoTeH

Registered
Здравейте, имам следните въпроси, който бях задал и в Дъра-Бъра, но там никой не ми отговори. Така ето ги и въпросите:
1. Как мога да проверя от кой сървър ми е изпратена POST заявка, за да мога да отговаря с POST заявка към същия сървър, понеже това не е описано в документацията на Epay ?
2. Някой може ли да ми даде частта от скрипта, която обработва получването на IDN кода, понеже на тестовата страница не работи както трябва запитването ?

Благодаря предварително на отзовалите се :)

HerpaMoTeH каза:
Здравейте, имам следните въпроси, който бях задал и в Дъра-Бъра, но там никой не ми отговори. Така ето ги и въпросите:
1. Как мога да проверя от кой сървър ми е изпратена POST заявка, за да мога да отговаря с POST заявка към същия сървъв, понеже това не е описано в документацията на Epay ?
2. Някой може ли да ми даде частта от скрипта, която обработва получването на IDN кода, понеже на тестовата страница не работи както трябва запитването ?

Благодаря предварително на отзовалите се :)[/quote

1. http://php.net/manual/en/reserved.variables.server.php - referer .. така не става ли ?

1. Не ти трябва да пращаш пост към сървъра, а само едно echo, че си получил и обработил записа.
2. Пиши на epay да ти пратят документацията си. Има и пример в нея, който работи.

devent каза:
1. Не ти трябва да пращаш пост към сървъра, а само едно echo, че си получил и обработил записа.
2. Пиши на epay да ти пратят документацията си. Има и пример в нея, който работи.

Разполагам с документацията от Epay, но в нея пише само да им отговоря в същата HTTP сесия. Виждам примера, но искам да си оправя скрипта, който обработва отговора :)

Просто в скрипта, който се извиква от тях, слагаш най-долу:
PHP:
echo "INVOICE=$invoice:STATUS=OK";
Където $invoice ти е номера на фактурата.

Има и други отговори, всичко мисля, че пишеше в документацията ;)

Горе