Модул за Opencart - трансформиране на изображения в WebP формат

Blinky

Administrator
Екип
Един колега днес ме помоли да проуча въпроса дали има някакъв читав екстеншън за Opencart, който да преобразява изображенията от ... да речем jpg, jpeg, png (което е грубо, но срещано) в WebP формат. Както знаем, WebP си е доста оптимизиран за уеб формат за изображения, и отделно е графичен файлов формат, създаден от Google, предназначен да бъде заместител на JPEG, PNG и GIF. Той поддържа както компресия със загуби, така и компресия без загуби, както и анимация и алфа прозрачност. Абе готина работа като цяло.


Иначе намерих един такъв модул, който дори е писана от моя позната и много добър Opencart специалист:


Щеше ми се, ако някой има някакви предложения, също да си сподели. Мерси народе.
 
Ето още един добър екстеншън:


Не съм много сигурен как се държви в 3.0+, но си заслужава според мен. Заслужава си инвестицията.
Мерси много. Да, съпортът им гледам, че е бърз и отговаря. То си има и много други, като поогледах. Дори един има някакъв прикачен и CDN в продукта си:


Благодаря на всички отзова ли се. ;)
 
Клокси винаги е бил точно в целта. ;)
Така е. И си писахме в една тема, че нещата биха се получили много добре, ако просто се свалят на компа, оптимизират се с софтуер за масова обработка и се качат - рирайтнат на машината, и така имаш оптимизирани картинки. Така и така са същите като наименования в базата. Така, че чиста работа.
 

Горе