Отделяне на 2 слоя и преливане на слоеве

vgp_sas

Registered
Здравейте,
бихте ли дали идея как може да направя нещо подобно на преливането на снимката към бежавия фона (както е показано на приложената снимка ) ?
И как мога да отделя надписите и стикера от снимката в два различни слоя ? И после ако искам да ги заменя с произволни надписи и холограми ? Трябва ми да направя примерни пропуски от типа на тази снимка, която съм приложил
4542145L.jpg

Взимаш градиента с малка прозрачност и цвят: бяло към прозрачно и си готов...

Селектираш снимката (Rectangle Marquee Tool, Polygonal Lasso Tool, Pen Tool), след това отиваш в Select -> Modify -> Feather (или Shift+F6), като оттам можеш да пробваш различни стойности - 10-20 пиксела. След това натискаш Ctrl+Shift+I и след това Delete.

Надявам се да съм помогнал. Успех!

Само да допълня, че Feather не работи, когато селектираш снимката до рамките на работното пространство (Все едно селектираш цялата снимка с Ctrl+A). Плюс това, трябва да се инвертира селекцията и чак тогава да се изтрива, че да се получи желаният ефект.

Battleman каза:
Само да допълня, че Feather не работи, когато селектираш снимката до рамките на работното пространство (Все едно селектираш цялата снимка с Ctrl+A). Плюс това, трябва да се инвертира селекцията и чак тогава да се изтрива, че да се получи желаният ефект.

Леле, цели 30 сек. работа и чак тогава се получава желания ефект... Това е най-оптимизираната функция, защото омекотява селекцията. Няма смисъл да се занимава с маски и полупрозрачни градиенти, просто защото Feather е предназначен затова и не случайно е изкарано поле за него при инструментите за селектиране. Feather работи при пълна селекция на документа, просто няма какво да обърнеш като си селектирал всичко и затова не става. Затова пък има Contract, но да не навлизаме в друга тема...

Горе