Беше ми странно за какво я има тази функция, прочетох някои мнения и разбрах, че се използва за задържане на заявки към mysql/други сървъри с цел по-малко трафик. Но какво се случва при следната ситуация:
Какво е най-ефективното решение?
Код:
ботът отваря login.php (с примерно съдържание: sleep(2); login_check(); )
изпълнява се sleep(2);
ботът:
а) изчаква зареждането -> по-малко трафик
б) затваря връзката -> скриптът продължава или не? изпълнява ли се login_check()?
в) ботът отваря нова връзка и запазва старата, изчаквайки резултат и от нея, и от новата -> няма ефект от sleep(); и се извършва проверка login_check()