От къде поръчвате хардуер?

Pok4

Registered
Интересно ми е от къде пазарувате хардуер?
Аз от nikem. Потърсих в търсачката и има теми свързани с фирмата..
Преди години всички взимаха от sky, но nikem мисля, че в момента са най-евтиния вариант.
Споделете и вие..
 
Последно редактирано:
Доволен много от: https://www.kvantservice.com/

Имат страхотни конфигурации и машинки. Дори един стар Тинкпад бях си харесал. Втора тъка, но беше доста подновен и с гаранция 6 месеца. Всичко идва с гаранция. НЕ търся евтино, а качествено и наистина да са пичове.
 
  • Like
Реакции: Pok4
Доволен много от: https://www.kvantservice.com/

Имат страхотни конфигурации и машинки. Дори един стар Тинкпад бях си харесал. Втора тъка, но беше доста подновен и с гаранция 6 месеца. Всичко идва с гаранция. НЕ търся евтино, а качествено и наистина да са пичове.
Гледах ги, гледах и по другите сайтове и после на почти половин цена от OLX перфектна бройка.
 
За квантовите чувам за пръв път.
Има интересни неща...
Темата е за линкове към евтини сайтове.
Amazon, ebay, Ali express можем да ги избягваме..
Може да споделяте и чужди сайтове, които доставят до БГ и, които дават гаранция за компонентите и готовите конфигурации или сървъри.
 
За компоненти като бях в България съм ползвал vario.bg, jarcomputers и други. Не мога да се сетя имената им. Имаше един уеб сайт, май беше продавалник, където съм проверявал къде са най-добрите оферти, но той май вече го няма или бъркам сайта.

В UK имам една камара сайтове, които проверявам, но основно са тези:
Amazon, Overclockers, Ebuyer, Aria, Scan UK, CCL Online, Curry's...
 
Продавалник е вече olx.
 
Последно редактирано:
Имаше един уеб сайт, май беше продавалник, където съм проверявал къде са най-добрите оферти, но той май вече го няма или бъркам сайта.
 
Гледах ги, гледах и по другите сайтове и после на почти половин цена от OLX перфектна бройка.
И в OLX дават гаранция? Това ще е ново. Ако са гаранционни, може би са в гаранция, но частно лице и втора ръка хардуер, съмнявам се, че ще получих гаранция.
За компоненти като бях в България съм ползвал vario.bg, jarcomputers и други. Не мога да се сетя имената им. Имаше един уеб сайт, май беше продавалник, където съм проверявал къде са най-добрите оферти, но той май вече го няма или бъркам сайта.
Джара откакто ми забавиха нещо около 2 седмици и от толкова ме мотаха, че не е при тях, защото официалния дистрибутор им го бави, а иначе е на склад, пазарувам от там само в много крайни случаи и го няма никъде другаде. Същият сценарии ми го представиха и Senetic за едни хардове, но каквото такова. За това трябва да имаш нещо в аванс, че ако разчиташ на техните срокове си загинал прав.
 
И в OLX дават гаранция? Това ще е ново. Ако са гаранционни, може би са в гаранция, но частно лице и втора ръка хардуер, съмнявам се, че ще получих гаранция.

Джара откакто ми забавиха нещо около 2 седмици и от толкова ме мотаха, че не е при тях, защото официалния дистрибутор им го бави, а иначе е на склад, пазарувам от там само в много крайни случаи и го няма никъде другаде. Същият сценарии ми го представиха и Senetic за едни хардове, но каквото такова. За това трябва да имаш нещо в аванс, че ако разчиташ на техните срокове си загинал прав.
Аз не съм пазарувал от там поне от 7-8г. Макар че май и преди ги имаха същите проблеми с бавенките.
 
Аз не съм пазарувал от там поне от 7-8г. Макар че май и преди ги имаха същите проблеми с бавенките.
Да, аз също, но едни хардове не ги намерих другаде, и конфигурацията изискваше определена бройка SSD-та и HDD-та, та имаха при тях всички HDD-та, но трябваше да чакаме уж 2 дни SSD-тата, и в един момент станаха 2 седмици. Били на склад при вносителя и така. Последно преди този случай и аз съм си взимал от там лаптоп някакъв Aser E-machine беше - 17", който също ми забавиха с една седмица. Може би преди 10 години и повече, нямам спомен. Не, че беше много спешно, но пак не се справиха със сроковете. Сервизът им е още на ниво. Но там си намерих по-читави - ако имам проблеми - https://serviz.bg/adres2
 

Горе