По 1 регистрация на компютър

bobonik

Registered
От 2-3 часа се мъча с този проблем и не мога да стигна до каквото и да е решение. Та проблема ми е следния:
Искам всеки потребител да прави по 1 регистрация, не повече. Единственото за което аз се сещам е да взимам IP-то на потребителя, но и това не върши работа... И се надявам някой от тук да е разрешил този проблем и да сподели :D

Admin

Registered
bobonik каза:
От 2-3 часа се мъча с този проблем и не мога да стигна до каквото и да е решение. Та проблема ми е следния:
Искам всеки потребител да прави по 1 регистрация, не повече. Единственото за което аз се сещам е да взимам IP-то на потребителя, но и това не върши работа... И се надявам някой от тук да е разрешил този проблем и да сподели :D

Аз също съм търсил но не съм намерил решение на този проблем.

nom3r1

Registered
bobonik каза:
Единственото за което аз се сещам е да взимам IP-то на потребителя, но и това не върши работа...

Върши работа, но ако потребителя е със динамично/сменящо/ ip това няма да го хване (BTC). Има и нещо друго.

Въвеждаш "нежеланите" мрежи в една таблица и ги вкарваш в масив, ако дадената мрежа е добавената: 255.255.255.xxx, то тогава да няма нужните права за регистрация, нито за вход - просто да може да "ЧЕТЕ".

Аз на такъв принцип съм ограничил потребителите си в един сайт/под ограничил - съобщение, че са Блокирани и нямат достъп до сайта/

Вече в противен случай бан през iptables, но това е друга тема.

Има си недостатък , че така ще ограничиш доста потребители, но е въпрос на принципи.

Горе