Проблем с Vertrigo Server

h4x0r

Registered
Имам следния проблем с VertrigoServ

Код:
Apache HTTP server does not work correctly. Chek whether other application use the important port (80) and terminate them. Chek firewall and configuration files.PLase also chek if Microsoft Visual C++ 2008 Reddistributable is installed.

Vasil_90

Registered
Аз имах подобен проблем с друга програма за домашен хостинг и проблемът беше в Skype изключвах го пусках програмата отваряше си порта и тогава си пусках Skype-ът.
Може да пробваш и ти така.

perer

Registered
Най-вероятно е Skype.
Влез в настройките му - Разширени - Свързване и махни отметката от "Ползвай порт 80 и 443..." :?:

Heu3BecTeH

Registered
Скайпа отдавна съм го направил още преди инсталацията на Vertrigoto досега ми работеше перфектно, но преди ден започна да ми дава този проблем и съм забелязал, че когато рестартирам компютъра и пусна вертригото ВЕДНАГА си работи, но ако изчакам всичко да зареди и тогава да го пусна ми дава тази грешка :) Днес ще си преинсталирам Windows-a и ще го оправя и без това има нужда, не съм го преинсталвал от 35 дни, а това за мен е рекорд :D
Благодаря за бързите отговори :)
Поздрави: Александър

to0ken1

Registered
Ами и на мен ми вади абсолютно същия проблем, доколкото разбрах пише, че port 80 се ползва от някаква програма... Skype-то ми е изключен как мога да разбера коя програма ползва този порт или някво друго решение знаете ли?

Radko

Registered
Отвори си Task Manager на процеси и виж кои програми работят в момента. Ако сам не се досетиш коя ползва порта, започни да им спираш процесите 1 по 1 докато се оправи.

И задай на съответната програма да не тръгва автоматично с уиндоуса.

Горе