Проверка дали променливите не са empty

lam3r4370

Registered
Имам 4 променливи $var,$var1,$var2,$on. Искам да проверя дали $var,$var1 Не са empty и $var2 е, когато $on=1 и дали всички променливи не са празни, когато $on=2. Възможно ли е само с 1 if? Пробвах с
PHP:
if(
(
$on==1 AND !empty($var) AND !empty($var1) AND empty($var2)
) 
OR (
$on==2 AND !empty($var) AND !empty($var1) AND !empty($var2)
)
)
,но не работи при първия случай. Благодаря Ви предварително!

relax4o

Registered
Дали са празни или не са празни. Ако дали са празни, то бъди сигурен, че ще получаваш NULL стойност. Иначе проверявай с isset(). За празна стойност никога не слагай ''(празен стринг)(освен при някои случаи де, но този случай ти го нямаш - предполагам).

lam3r4370

Registered
relax4o каза:
Дали са празни или не са празни. Ако дали са празни, то бъди сигурен, че ще получаваш NULL стойност. Иначе проверявай с isset(). За празна стойност никога не слагай ''(празен стринг)(освен при някои случаи де, но този случай ти го нямаш - предполагам).
Да, ясно, но как да стане с 1 if?Бих искал едновременно да проверя ако $on==1 дали $var и $var1 НЕ са празни, а $var2 е и ако $on==2 всички променливи НЕ са празни?

goshkoy

Registered
if($on=1){
//тук проверката
}else{//тук ако променливите са празни и он е различна стойност от 1
}

нядявам се да сам ти помогнал :)

gLaVoReZa

Registered
Ми така би трябвало да бачка, не виждам причина да не бачка.
Код:
if ($on == 1 && $var && $var1 && !$var2 || $on == 2 && $var && $var1 && $var2) {

}

nbacool2

Registered
gLaVoReZa каза:
Ми така би трябвало да бачка, не виждам причина да не бачка.
Код:
if ($on == 1 && $var && $var1 && !$var2 || $on == 2 && $var && $var1 && $var2) {

}

Може да се добавят скоби за приоритет.

Код:
if ( ($on == 1 && $var && $var1 && !$var2) || ($on == 2 && $var && $var1 && $var2) ) {

}
Пробвай така.

lam3r4370

Registered
Мързел.. ако не съществуваше, щеше да си echo-вна всичките променливи и да разбера къде е проблема...проблемът е бил в това, че $on винаги си е седяло 2.. :D Извинявам се за загубеното Ви време :D

Горе