Проследявайте посетителите си в реално време, без да нарушавате поверителността им.

count.bg

Registered
logo.png
Здравейте,

представям Ви, новоизградена българска платформа за проследяване на посещенията.

Платформата е напълно безплатна и нещата върху които се фокусираме са:

  • Статистиките са представени по лесен за ползване начин.
  • Без проследяване на IP адреси, пръстови отпечатъци или бисквитки.
  • Размерът на нашия код за проследяване е по-малък от 1 kb.
  • Отговаря на изискванията на GDPR, CCPA и PECR.
  • API

Благодаря Ви.
https://count.bg/
 
В нета има скриптове за лог на база php.
Само си логва айпитата, страницата и времето, а с geoip може да видиш от къде са.
Може да се ползва api/плъгин за диаграми и да се изкарат в по-приличен вид.
Аз го казвам, тъй като моя сайт трябва да изпраща рекуести към Count.bg,а при мен понякога сайта ми зарежда бавно.
По-добре сам да си го изработиш.
Така смятам.. Ако сайта му падне, още по-бавно ще е, поне докато дойде пак на линия..
 
Ако някой реши, да го изработи сам и иска и ботовете да засече, вижте това - https://github.com/JayBizzle/Crawler-Detect
Ползвал съм го и детектва всичко.
Може да си добавите полета в дб-то is_bot и bot_name и там да вкарвате всичко..
Може вместо mysql да използвате и текстов файл и да работите с него..
Старите записи ги трийте и така..
 
Тъй де, дадох го като вариант, тъй като ще е по-бързо. Да се изолира скрипта и да работи без кънекция към дата базата. Старите записи на повече от месец-два ги триете :)

Сами си преценете. Аз лично флат файла бих го ползвал и да засича само 1 уникално айпи и да преценява само уникалните. При опит за втори запис, ако го има да не го записва.
Ако имате над 1000 уникални - файла ще е голям и трудно четим.
Ако сте с малък сайт до 200-300 - не бих се замислил и бих го ползвал него.
Може и друго да се направи..
Да записва скрипта в текстов файл за всяка дата - нов файл (дата база)
И пак - старите файлове да се трият..

Има и друго.. - да се направи нов под домейн и вътре да е всичко, а отвън да ползвате някакъв js, който само да праща данните.. Нещо подобно като проекта, който се рекламира..
Да се направи из основи отначало..
Аз дори google analytics вече не ползвам, намразих ги тези джаджи и ползвам само плъгини или custom(мои си)
 
Ехаа, доста добър разговор се е заформил тука. :coffee:

С какво вашият туул е по-добър от това - https://wordpress.org/plugins/wp-statistics/ ?
Добавката която цитираш е специализирана за WordPress и на всеки посетител в сайта ти поставя бисквитка в неговият браузър докато count.bg не го прави и това ти спестява съобщението за бисквитки в сайта. Но като цяло не се различават по-нищо с изключение на това че count.bg може да го използваш навсякъде.

Аз го казвам, тъй като моя сайт трябва да изпраща рекуести към Count.bg,а при мен понякога сайта ми зарежда бавно.
Така смятам.. Ако сайта му падне, още по-бавно ще е, поне докато дойде пак на линия..
JS файла който твоят уеб сайт ще зарежда е по-малък от 1KB и ако трябва да бъда точен 727 bytes.

Така смятам.. Ако сайта му падне, още по-бавно ще е, поне докато дойде пак на линия..
Наистина е възможно в даден момент сайта да падне и принципно се моля за този момент.
Но от моя страна за некомерсиален проект съм направил повече от достатъчно:
- 2 сървъра за база данни в Париж и Амстердам (load balancing & auto replication)
- 1 сървър в Германия за файловете на сайта на който е инсталиран само NGINX и нищо повече т.е няма какво да го товари.
- 1 сторидж сървър в Германия който е само за бекъп (използвам го за всички мои бизнеси)

Има и друго.. - да се направи нов под домейн и вътре да е всичко, а отвън да ползвате някакъв js, който само да праща данните.. Нещо подобно като проекта, който се рекламира..
Да се направи из основи отначало..
Аз дори google analytics вече не ползвам, намразих ги тези джаджи и ползвам само плъгини или custom(мои си)
Не мисля че е нужно да правиш всичко от 0-лата защото тази енергия можеш да я използваш за нещо което наистина ще ти донесе пари.

Погледни тези когато имаш време:

опитвал съм всички тези по-горе и са повече от страхотни.
 
  • Like
Реакции: Pok4
Hmm, изчерпателен отговор...
Няма какво да кажа!
Успех...
 
Hmm, изчерпателен отговор...
Няма какво да кажа!
Успех...
Искрено се надявам да съм ти бил полезен с нещо.
Ако някой ден пробваш платформата и имаш някакви идеи винаги съм готов да ги изслушам и реализирам.
 

Горе