Разплащане със смс-и, къде?

Pok4

Registered
Имам план да разширя в бъдеще разплащанията в сайта освен чрез PayPal ipn api, а и със смс-и..
Питането е кой провайдър да избера?
Преди съм ползвал мобио, но сега гледам само юридически лица приемат..
Това не е проблем, ние имаме фирма, но ще е добре и някаква алтернатива, че дори и чужда, която работи и с физически лица..

Ще помоля всеки, който има някакво предложение, да сподели..

Ползвал съм и fortumo, но са офлайн
... Препраща ме в boku.. Явно са ги купили..

http://www.wisdom.bg/ - тези само съм ги чувал.. Май вече не работят..
Съжалявам, ако вече е пускана подобна тема, но действах спонтанно..

Давайте линкове направо... :)
 
То всеки ще ти иска договор с юридическо лице. Дори не знам да има друга опция. Иначе и аз съм за мобио. Дори преди време бяха едни от най-добрите, не знам в момента дали е така, но определено бих ги пробвал, ако има опция някъде да внедря такова плащане.
 
Мда.. https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/index - видях и тези, но пак са за юридически... Преди бях на мобио като физическо лице.. Сам си подавах данъчни декларации, но явно са ги отцепили заради малките суми, а пък многото клиенти, които обработват..

Тези:

Някой да ги е ползвал?
Тези долните май бачкат и за физически, но са съмнителни..
 
Мда.. https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/index - видях и тези, но пак са за юридически... Преди бях на мобио като физическо лице.. Сам си подавах данъчни декларации, но явно са ги отцепили заради малките суми, а пък многото клиенти, които обработват..

Тези:

Някой да ги е ползвал?
Тези долните май бачка и за физически, но са съмнителни..
Не само. Трудно успяват да им вървят правилно осчетоводяванията, може би. Те може би разчитат и мислят, че е B2B сървис, и не са далеч от истината. :)
 
Да, точно. След като въведоха изискването за данъчните декларации и по-късно са спрели за физически лица.
Спомням си, че имаше новина за това.. Не мога да вляза в блога им.. Май не работи..

Аз имах рег там, но с abv мейл, който вече е изтрит. Ще ми е интересно да разбера, дали старите физически работят, но имам съмнения..
 
Да, декларациите, счетоводителите им реват, отделно си искат договор с фирма, на бизнеси гледат с едно око по-сериозно. Аз дори се учудвам честно, че е имало опция към физическо лице. В смисъл услуга, която е B2B, да може да се предлага като B2C, все едно продаваш абонамент за телевизия. Но явно е имало. Аз нещо съм изостанал тук.
 
  • Like
Реакции: Pok4
Аз си имах рег, но беше отдавна.. Бях си още дете на 17г.
Даже звънях до съпорта и една жена се смее и вика
- Господине, вие на колко години сте?
После пък като й казах, че имам 50 лв. за изплащане и почна да се смее.. (толкова беше минимума)

Никога не съм имал фирма на мое име, а рега си беше на мое..
 
 
Има един лист от 2019-та, който сигурно не е кой знае колко актуален, поне от към цени, но е доста добър ориентир. Бях тотално изключил, че има и такива теми. :)
 
Стои ми в отметки във форума, как обаче се добавя нещо там не знам
Темата е отворен гледам. В листа на човека или допълнителен пост?

Според мен има някакви промени от 2019-та насам. Доста са се променили и цените и условията на доста провайдъри.
 
Има един лист от 2019-та, който сигурно не е кой знае колко актуален, поне от към цени, но е доста добър ориентир. Бях тотално изключил, че има и такива теми. :)
Цените вече са малко по-високи. Средно около 9 ст. на брой

Цената за разплащане през Viber е същата, като при СМС и там можеш да поставиш картинка и до 1000 символа. Отделно ако потребителят няма Viber, автоматично ще премине на СМС. Обаче от Viber искат минимално месечно потребление от 280лв.
 
Цените вече са малко по-високи. Средно около 9 ст. на брой

Цената за разплащане през Viber е същата, като при СМС и там можеш да поставиш картинка и до 1000 символа. Отделно ако потребителят няма Viber, автоматично ще премине на СМС. Обаче от Viber искат минимално месечно потребление от 280лв.
Да, наскоро и махната някакви фри опции. може би @devcvetomir :

 
Да, наскоро и махната някакви фри опции. може би @devcvetomir :

Това е малко по-различно.

Може би колегата ще обясни по-добре от мен, но при ботовете трябва да се абонираш за получаване на известия. Докато когато си плащаш не е нужно да се абонираш.
 
Това е малко по-различно.

Може би колегата ще обясни по-добре от мен, но при ботовете трябва да се абонираш за получаване на известия. Докато когато си плащаш не е нужно да се абонираш.
Да, така е. Абонамента може да мине и с тикче при някакъв събскрипшън. Но не е като да поръчаш нещо в онлайн магазин, да си оставиш телефона и да получиш после месидж на Вайбър.
 
Ако ползваш Viber Business - не е задължително да са абонати на бота, както и всяко съобщение, има фалбак ако не се изпрати / види - да се пусне смс.
 

Горе