Редирект при Refresh и Back

Nathan

Registered
Здравейте!
Искам да попитам дали случайно някой не знае как мога да направя така, че ако потребителят презареди страницата да го пренасочи към друга. Също така и ако даде назад също да го пренасочва.
Идеята ми е да не се повтаря заявката към базата данни при рефреш или при връщане назад, тъй като ще стане малко нечестно хората да си рефрешват страничката, която изпраща заявка да им дава един бонус триста пъти да речем.
Пробвах с някакви сесии, но не се получи или поне аз не ги употребих правилно.

А защо просто не направиш една проверка дали вече му е даден на потребителя този бонус?

Защото той представлява една страничка, която взима стойността от дадено поле в базата данни, прибавя някакво число и връща новата стойност обратно в базата данни.
Повторението на скрипта мога да го избегна по някакъв начин. Но това, което искам като цяло е при рефреш да връща играча към последно генерираната страница с всичко на нея както е било, без да се променят стойностите на каквото и да е.
Да речем играчът стартира битка. Ако рефрешне страницата ще се измъкне от нея, което си е измама към играта. Искам това да го предотвратя и колкото и да я рефрешва тая страница все да си го връща към битката (например).

това мисля ,че ще е по-добре с js или нещо подобно .. не съм запознат с тези езици от рода им

PHP:
echo "<meta http-equiv=\"Refresh\" content=\"0; URL=stranica.php\"/>";
Където ти е 0 можеш да настроиш след колко секунди да те пренасочи ! Това е спрямо генериране на код с PHP ! Можеш просто да поставиш в някоя проверка и това

PHP:
header("location:stranica.php");

Правиш си проверка дали полето е получило бонуса ако, не е извършваш нещо друго, но ако е получило пренасочваш :
PHP:
if($pole == true)
{
header("location:index.php");
}
else
{
// drug kod
}
или 
if($pole == true)
{
echo "<meta http-equiv=\"Refresh\" content=\"0; URL=stranica.php\"/>";
}
else
{
// drug kod
}

Правиш си и някаква проверка която показва дали към абоната НЯМА отправена атака, ако има НЕ пренасочваш !
PHP:
if($pole == true && $atack == 0) // ако полето е истина и атака няма примерно
{
header("location:index.php");
}
else
{
// drug kod
}

Горе