Туриста го дават по БТВ :D

index

Super Moderator
nocwls.png

Става дума в репортажа за кражбата на самоличност във виртуалният свят.Не успях да направя повече снимки. Но предполагам, че цялото предаване ще бъде качено след малко в сайта им.
http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite

Тъпото , е че заради такова негативно нещо сме влезнали. Последният път, пак си спомням аз отворих тема и даваха туриста по БНТ - Мрежата.

А още по-кофтито , е че май и аз съм писал тая в тая тема.... но не успявам да я намеря..... шанс

P.S. :
http://www.web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=117984

Намерих я ! :) Тоя път не съм писал... как ми се е разминало :d

Не съм я видял. Че даже и поста си намерил.... :))))

Трябва да се вземе някакво решение за такива "хакерски/кракерски" теми да се трият. :) Не само ,че лоша слава, но както се видя доста могат да объркат живота на хората :)

Също ми и хрумна, че държавата може да издава и виртуална лична карта ( същото като подписа ) и на кара лека по-лека сайтовете да искат потвърждение чрез нея. Но , пак ще скочат за "насиле над свободата в интернет".

index каза:
От тема за предпазване до тема "HOW TO ", все си мисля ,че има голяма разлика :?

В крайна сметка , като един приятел - няма ФБ , защото не иска правителството да го следи. Няма нито майл, нито скайп. Ползва моята регистрация в торент тракерите.....
Добре си е направил човека..

index каза:
От тема за предпазване до тема "HOW TO ", все си мисля ,че има голяма разлика :?

В крайна сметка , като един приятел - няма ФБ , защото не иска правителството да го следи. Няма нито майл, нито скайп. Ползва моята регистрация в торент тракерите.....

Ако някой иска да го следи, ще го следи, независимо от това че не ползва изброените неща.

И много моля, не превръщайте темата в "за и против facebook", най-малко са безсмислени...

А и прочети "известната тема" (дето я показаха в btv), и виж че там няма начини за хакване на профили :)

djman каза:
index каза:

Ако някой иска да го следи, ще го следи, независимо от това че не ползва изброените неща.

И много моля, не превръщайте темата в "за и против facebook", най-малко са безсмислени...

А и прочети "известната тема" (дето я показаха в btv), и виж че там няма начини за хакване на профили :)
От къде да започна ?
1 ) Това е неговата хипотеза за защитеност.И до някъде е прав. След като нямаш виртуален профил, няма как да го хакнат.Но има начин да го изградят.Не си спомням, да съм написал, че споделям неговите виждания ? Или че са ефикасен метод.Поправи ме ако греша.

2) Темата е тясно свързана с фейсбук, не като сайт, а като мишена. Дали ще бъде фейсбук,майспейс,г+ или който и да е сайт нещата са същите. Имаш профил, имаш име в него, имаш към него също и парола, и 10001 начина как НЯКОЙ да ти направи поне малко кофти деня.

3) Доста добре са описани няколко начина за "хакване" на профил.Всеки може да се разрови из уроците и да му отнеме няколко дена( примерно) и ще ги осъществи.

4) И накрая , но не на последно място искам да ти припомня ,че темата се намира в раздела който е свободен за писане.Не е нужно темата да се превръща в словесна битка между теб и мен за постовете над този,нали ?Най-много и двамата да сме от "наказаните".

Смятай, кога бяхме 10 човека общо, кога ни има по телевизора :)

Админа добре се е справил със SEO-то, скоро в БГ каквото и да търсиш ще намираш туриста :D

index каза:

Ъъъ... по т.1 просто споделих моето мнение за неговите начини. За останалите точки си прав... Peace... предполагам, макар че дори не сме се карали или поне не е имало такова намерение, wtf :idea: Просто споделих 3 реда мнение...

П.С. Нали имаше нещо такова - и лошата реклама пак е реклама...

djman каза:
index каза:

Ъъъ... по т.1 просто споделих моето мнение за неговите начини. За останалите точки си прав... Peace... предполагам, макар че дори не сме се карали или поне не е имало такова намерение, wtf :idea: Просто споделих 3 реда мнение...
Доста ме жегнаха редовете ти, и реших че се опитваш да ме тролваш. Peace Bro ! :)

djman каза:
index каза:

@index, то и аз нямам ФБ , скайп почти не ползвам. А, ако влизам в някой форум то това е Туриста. ФБ просто е загуба на време - безсмислено е. Ако искам с някой да се чуя , просто му звъня или отивам на място и същото се отнася и за скайпа. Т'ва "региони" го нямам за нищо :)) Да, прав си донякъде за "HOW TO....

@djman, не съм господ да ми се молиш, като сме насаме може и да си ми викаш по име. Хах

Някой може ли да даде ориентировъчно време, където показват и УТ, че не ми се гледа цялото :D
EDIT: Предчувствие, от цялата тема, мене са избрали :D

lam3r4370 каза:
Някой може ли да даде ориентировъчно време, където показват и УТ, че не ми се гледа цялото :D
EDIT: Предчувствие, от цялата тема, мене са избрали :D

Да ето тука:

http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite

13:10 мин.

Ехее, много си известен @lamer4eto :)
П.П. - благодаря за видеото, прави сте обаче, че не е хубаво да показват форума и да извъртат нещата(че се дават съвети за хакване на пароли и тнт.)...

rosko каза:
П.П. - благодаря за видеото, прави сте обаче, че не е хубаво да показват форума и да извъртат нещата(че се дават съвети за хакване на пароли и тнт.)...

Цялата медия се базира на извъртания и цигански номера... Няма какво да се направи по въпроса. :roll:

Цитират @lamer4eto!
И не, не те имат за член на Anonymous - 99,99% съм сигурен, че в България такъв все още не съществува(но не е късно де).

@djman - Прав си, колега. Просто така извъртяха за АСТА протестите, че вече даже не искам да ги слушам. И в момента въртят тези, които я гледат :?

Горе