Търсена на всякъде (БД, страници...)

vladislav

Registered
Може ли да си направя търсачка за навсякъде - пише се една дума и тя търси във всички таблици в БД и ако може в страници - php, html...
Има такива търсачки на много сайтове, обикновенно в хедърите :)
 
Не искам да е реклама обаче търсачката за която питам е нещо такова

computers.bg

да търси в няколко бази данни и ако може и самите страници
 
vladislav каза:
Не искам да е реклама обаче търсачката за която питам е нещо такова

computers.bg

да търси в няколко бази данни и ако може и самите страници

НЕ може да казваш, че искаш търсачката на computers.bg . :)
Аз искам такава като на google ама нещо в последно време не се справям.

Търсачката е нещо абсолютно уникално за всеки сайт.
Може да се търси по една дума или по 100 критерии в зависимост от
това какво искаш.
Базата данни е една но таблиците може да са много.

Не може да търсиш във "всички таблици" освен ако не са 2-3.

Това уроче е елементарно и дава някаква представа за начинаещите как става търсенето на най ниско ниво (в една таблица):
http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=967

По този код може да си спретнеш що годе практична търсачка
но ще трябва да допишеш и някакъв код за листване на този резултат.
 
От този урок си направих преди два дни перфектна търсачка за потребители към системата ми за регистрация, обаче въпроса ми е дали може да има една форма на индекса и да напиша примерно 'Иван' и акодумата 'Иван' е записана и в таблица 'klasirane' и в таблица 'users' и т.н и търсачката да вади резултати от всичките таблици
Или ще трябва с радио бутни отдолу да се задава търси във: и там да са записани имената на таблиците като value на бутоните както направих да търси потребител по име по фамилия или по username :)
 
$query = " SELECT * FROM text WHERE ime LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime2 LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime3 LIKE '%$tarsene%'";

може и аз да се лъжа нещо но трябва да е така
 
$query = " SELECT * FROM text WHERE ime LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime2 LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime3 LIKE '%$tarsene%'";

mizarck на теория трябва да работи тази заявка, но на практика не знам. Принципно мойе да има малък проблем заради ime2 и ime3. Не е добре да се ползват цифри в таблиците на MySQL
 
Да знам че на теория трябва да работи и за това казвам ако не се лъжа
а това с числата прави проблем само на някой версий на mysql на мойта не прави :)
 
mizarck каза:
$query = " SELECT * FROM text WHERE ime LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime2 LIKE '%$tarsene%', SELECT * FROM text WHERE ime3 LIKE '%$tarsene%'";

може и аз да се лъжа нещо но трябва да е така

Човека пита за търсене в различни таблици.

Вие му давате код за търсене в различни полета на една таблица.
В момента нямам време да пиша код но това не екод за търсене в няколко таблици.

Отделно той не е дал имената на полетата на тези таблици.
 

Горе