подчертан текст

efrdimitrov

Registered
Не знам дали проблема ми странен, но най-вероятно си има логично обяснение.Използвам три браузера google chrome, IE, firefox.Имам следната таблица:
PHP:
echo "<table class='obqvite'>"; 

echo "<tr><td width='230'><b><i><font color='3e4644' size='4'> $row[kategoriq]</font></i></b></td>    <td colspan='2'><b>$row[text]</b></td></tr>

<tr><td><b>име: $row[ime]</b></td>    <td><b>Тел: $row[tel]</b></td><td><b>посетена: $row[view]</b></td></tr>

<tr><td><b>Град: $row[grad]</b></td>       <td colspan='2'><b>Публикувана:<font> $row[data]   </font> Цена:$row[cena] $row[PE]";
echo "</font></b></td></tr><br>";

echo"</table></a><br />";
}
Стози css:
[css].obqvite {
border-color: #000; text-decoration: none; padding: 2px 0; text-align: center; width: 712px; color: #000; font-size: 15px;
-moz-border-radius: 10px;
border-radius: 15px;
-webkit-box-shadow: #000 10px 10px 5px;
-moz-box-shadow: #000 10px 10px 5px;
box-shadow: #000 10px 10px 10px;
background: #b3d7a4;
background: -webkit-gradient(linear,00,0 bottom,from(#b3d7a4), to(#a69d93));
background: -webkit-linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
background: -moz-linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
background: -ms-linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
background: -o-linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
background: linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
-pie-background: linear-gradient( #b3d7a4, #a69d93);
}[/css]
Така първо не ми показва border под Google и IE цвета е черен,което е напълно нормално,но под firefox е нещо като сиво.Второ по-големият проблем е не мога да махна подчертаният текст от IE и fire.Въпросите са малко като на първокласник, но не знам какво си играх и текста ми се подчерта и сега какво ли не правих и не става.

А линка обхваща цялата таблица ли? Защото на последния ред го затварящ, а никъде не виждам да е отворен. (echo "</font></b></td></tr><br>";)

Дай text-decoration:none; на линка, не на таблицата.

Оправих проблема той е бил от това че имам а href преди таблицата и само googlechrome не подчертавал текста.А някой знае ли защо като ползвам а href преди таблицата ми самият линк излиза извън таблица, тоест мога да кликна извън очертанията на таблицата само по ширина почти до края на екрана.Благодаря ви.

Горе