CSS Link Hover ефекти

Blinky

Administrator
Екип
Пускам няколко готини css ховър ефекти, от които съм ползвал някои в проекти:


Надявам се да са ви полезни, ако решите нещо да завъртите красиво по фронт енда. Ако случайно сте попадали на други подобни, ще се радвам да споделите. Никога не е късно да научиш нови красиви трикчета. :)
 
Да, все по-често попадам на англоезични сайтове с подобни ховър ефекти на линковете. Направи ми интересно впечатление tooltip dashed ефектът, който lifehacker . ru използва за външни препратки, като вътрешните са стандартни. Така читателят разбира, че линкът е външен. :)
 
Това между другото е доста добро решение и наистина е доста потребителско насочено. Отделно изглежда и по-ясно и подредено.

Напоследък и аз забелязвам доста интересни линк ховър ефекти, дори не само при простите линкове, но и при бутоните. Аз лично съм голям фен и подкрепям с две ръце това да се прилага по-често и във все по-голяма креативност. Ако намеря нещо, което съм ползвал, определено ще споделя. От време на време си търся някакви идеи, гледайки сайтове.
 
Ето няколко и от мен:
И един интересен parallax:
Еха, мерси много. Това съм го засичал и аз - при скролене така да се движат елементите.

Ховърите са много яки наистина. ;)
:)
 

Горе