E-mail валидатор

mizarck

Registered
Здравейте,
имам една идея за E-mail валидатор но незнам как да я реализирам
ето и идеята ми:
след като се напише някакав майл адрес напримерно mizarck@data.bg скрипта да търси във базата данни на data.bg и ако не намери майла да дава грешка мисалтами е не само за data.bg а за доста сайтове който предлагат услугата безплатен майл
ето за кой сайтове става въпрос
data.bg
abv.bg
mail.bg
yahoo.com
gmail.google.com

надявам се да сте ме разбрали какво имам впридвид

пп някой ако знае как да стани този номер ПЛС да каже

пп2 имайте впредвит че съм начинаещ

Благодаря предварително на всички
 
мдам...смислена идея...ама пък от друга страна, ак оне дадеш валиден и-мейл(в някои сайтова пращат паролата за вход в самия сайт) проблема си остава твой!Но идеята наистина е добра! :?:
 
Базите данни нямат нищо общо.
Не ти л исе е случвало някой път да правиш мейлче и да не изпрати? На мен в абв.бг ми се е случвало много често. Когато мейлът е невалиден ти идва репорт. Според мен идеята е реализима но не знам как точно.
Даже и да се реализира доста ще се чака докато го валидира мейла ;)
 
абе чесно казано...така като се замисля, какъв ще е смисъла от тоя валидатор?нокой сайт ще им трябва задължително да имаш мейл за да се регнеш, или нещо подобно?
 
mupcku каза:
абе чесно казано...така като се замисля, какъв ще е смисъла от тоя валидатор?нокой сайт ще им трябва задължително да имаш мейл за да се регнеш, или нещо подобно?

ми смисалат е че ми омръзна да се регват с подобни майли

nqma_da_ti@kaja.com
nqmam_mail@haha.bg
и подобни
 
незнам каде се регват така ама направи така че да се потвърждава от имеила ;)
 
mute каза:
незнам каде се регват така ама направи така че да се потвърждава от имеила ;)

Това не можа да стане поради причината че нямам майл сървар поне такъв който работи
 

Горе