HELP за MySQL

Soul_Stealler

Registered
Имам проблем. Тъй като не съм много запознат с командите за MySQL ви моля за малко помощ... може и кода да не е много правилно написан, незнам... ето:

Код:
<?php

include "config.php";
$rez = $rez2 = $rez3 = $rez4 = $rez5 = $rez6;
$building = "building1";
$zaiavka = "select * from users where user='$user' ";
$rez = @mysql_query($zaiavka, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");
	while ( $red = mysql_fetch_array( $rez )){ 
$buildinglvl = $red["$building"];
$money = $red["money"];
$neft = $red["neft"];
$nasel = $red["nasel"];                            
              }  
$buildinglvl = $buildinglvl2;
$buildinglvl2++;                 
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
$zaiavka2 = "select * from zavisimosti where sgrada='$building' AND lvlsgrada='$buildinglvl2'";
$rez2 = @mysql_query($zaiavka2, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");
	while ( $red2 = mysql_fetch_array( $rez2 )){ 
$needneft = $red2["neft"];
$needmoney = $red2["money"];
$neednasel = $red2["nasel"];         
              }     
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
	if ( $money >= $needmoney){
	     if ( $neft >= $needneft){
              if ( $nasel >= $neednasel){
$currentmoney = $money - $needmoney;
$currentneft = $neft - $needneft;
$currentnasel = $money - $neednasel;
echo "$currentmoney<br>$currentneft<br>$currentnasel<br>";

$zaiavka3 = "UPDATE `users` SET `$building` = '$buildinglvl2' WHERE `user` = '$user'";
$rez3 = @mysql_query($zaiavka3, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");


$zaiavka4 = "UPDATE `users` SET `money` = '$currentmoney' WHERE `user` = '$user'";
$rez4 = @mysql_query($zaiavka4, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");


$zaiavka5 = "UPDATE `users` SET `neft` = '$currentneft' WHERE `user` = '$user'";
$rez5 = @mysql_query($zaiavka5, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");


$zaiavka6 = "UPDATE `users` SET `nasel` = '$currentnasel' WHERE `user` = '$user'";
$rez6 = @mysql_query($zaiavka6, $conn) or die("ZAQVKATA NE MOJE  DA BUDE IZPULNENA");



echo "Сградата ви беше построена на $buildinglvl2 ниво. <a href='$cheat'>Назад</a><br>";
           



	    } else {
	echo "Недостатъчно ресурси";
	}          

       } else {
	echo "Недостатъчно ресурси";
	}             


	} else {
	echo "Недостатъчно ресурси";
	}             
?>

Защо винаги изкарва, че сградата струва 200 ? :oops:
 
Коя променлива ти е за цената?
И ако мислиш, че проблема е в БД, пусни един дъмп на таблицата и дай да го видим и него.
На пръв поглед от този скрипт не виждам нещо объркано (макар, че не знам какво му е предназначението)
 
Ами, това ми трябва за играта. В една таблица са потребителите със статистиките им (ниво, злато, и т.н.), а в друга цените на сградите. И искам да изкарам колко пари, нефт, население има потребителя и колко е нужно за построяване на сградата и ако има от всичко - да я строи и после да маха от ресурсите на играча цената и.
 
Оправих се :?: . Малко попромених кода. Прегледах го 3-4 пъти и преправих една променлива :?:
 

Горе