IFRAME refresh

Galli

Registered
Имам един iframe, койте е скрит така,
Код:
style="display:none"
обаче страницата, която е здадена в iframe се рефрешва през определено време. Сложил съм му един линк да се показва като се натисне. Може ли докато е скрит страницата, в която е iframe (в случая index.php) да не се рефрешва?
И още нещо, линка е такъв (show е функция...).
Код:
<a href="#" onclick="show();">
Така работи, но има ли друг начин да се зададе href, не с # или с бутон (просто от любопитство) :roll: ?
 
Galli каза:
Имам един iframe, койте е скрит така,
Код:
style="display:none"
обаче страницата, която е здадена в iframe се рефрешва през определено време. Сложил съм му един линк да се показва като се натисне. Може ли докато е скрит страницата, в която е iframe (в случая index.php) да не се рефрешва?
И още нещо, линка е такъв (show е функция...).
Код:
<a href="#" onclick="show();">
Така работи, но има ли друг начин да се зададе href, не с # или с бутон (просто от любопитство) :roll: ?

Не би трябвало да ти рефрешва index-a.

По принцип може да се появи на мишката знака за рефреш но
не и да презареди самия индекс.

Ако не искаш да се презарежда страницата от iframe трябва да и махнеш кода за рефреш.
 
Не рефрешва самия index.php, а това:
Код:
<IFRAME id="chat" name="chat" style="display:none" src="chat.php"></IFRAME>
Не съм се изразил правилно. Точно се появява знака за рефреш, а аз мислех, че може докато е скрито да не 'трака' IE :lol:, но това не е проблем.
Ето това ми е по-интересно:
Код:
<a href="#" onclick="show();">
Моята Opera 9.10 не разбира това href="#", а просто отваря index.php, наново (разбира го така href=""). Като го направя на index.html става, но пък има php код в index-a. Та намерих решение, вместо с <a> съм го направил с <input type="button">, който прилича на <a>. Но ако има начин бих го върнал на <a>, защото... :?
 

Горе