mySQL --> .jpg въпрос!

StormBreaker

Registered
Добър ден! Понеже съм начинаещ в сферата на PHP ви моля да ми дадете примерен скрипт за извеждането на променлива информация от mySQL таблици и интегрирането им в картинка (по възможност .jpg)!

На кратко ми трябва например да изведа информация от базата данни XXXXX , таблица YYYY в клона ZZZZ примерно ако е 5 стойността на картинката да ми се появи като текст HHHH, а ако е 2 - JJJJ и т.н. моля за компетентни отговори и малко повече разяснения. Ако направите и урок за това ще бъде СУПЕР!!! :D :D
 
честно да ти кажа прочетох го 15 пъти и не разбрах какво е тва.. 2-jjj и тн
 
май иска да вади работи от mysql на картинка ... имаше един скрипт , к' баф въртеше из форума .. но не се сещам къде беше ..
 
нещо такова ли? да вади резултата в картинка?

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=1133
 
jooorooo каза:
честно да ти кажа прочетох го 15 пъти и не разбрах какво е тва.. 2-jjj и тн

Искам да вадя стойности от mySQL и според номера им да се показват на картинка различни текстове!

-------

Да, нещо такова само, че надписа да не съвпада с написането в базата данни, ами на според ниго да вади различен текст!
 
този номер от MySQL от къде идва? id-ли е? обясно по подробно. колко номера ще бъдат? този текст от къде ще се генерира? и в картинка ли ше се генерира или просто картинка с надписи?
 
jooorooo каза:
този номер от MySQL от къде идва? id-ли е? обясно по подробно. колко номера ще бъдат? този текст от къде ще се генерира? и в картинка ли ше се генерира или просто картинка с надписи?

еми не е ID! Просто някаква произволна колона от mySQL в която може например да има само стойности от 1 до 10 и за всяка стойност да се визуализират различни надписи. Този текст да е готов например

1 -------- текст 1
2 -------- някакъв си текст
3 -------- абе некъв текст

и т.н. до 10 варианта! Ако става да има една картинка за фон и на нея надписи!
 
значи нещо такова ще бъде.

Код:
 <?php


//server connfigure////////////////////////////////////////////////
$server = "localhost";
$dbusername = "username";
$dbpassword = "password";
$db_name = "dbname";
$table = "tablica";
$num_displayed = "1";
//server connfigure/////////////////////////////////////////////////

mysql_connect($server, $dbusername, $dbpassword)or die("Сайтът не може да се свърже към базата данни");
@mysql_select_db($db_name) or die("Грешна база данни"); 

$querys = " SELECT * FROM '$table'  ORDER BY RAND() LIMIT $num_displayed";
$results = mysql_query($querys) or die('Error, query failed'); 

while($row = mysql_fetch_array($results))
{
$chislo=$row[chislo]; 

if($chislo=="1")
{
echo "това е за 1";
}
if($chislo=="2")
{
echo "това е за 2";
}
if($chislo=="3")
{
echo "това е за 3";
}
if($chislo=="4")
{
echo "това е за 4";
}
if($chislo=="5")
{
echo "това е за 5";
}
if($chislo=="6")
{
echo "това е за 6";
}
if($chislo=="7")
{
echo "това е за 7";
}
if($chislo=="8")
{
echo "това е за 8";
}
if($chislo=="9")
{
echo "това е за 9";
}
if($chislo=="10")
{
echo "това е за 10";
}
}
?>

задал съм да показва произволен текст за всяко число и само по 1 резултат. но не ми става ясно защо не е текста в базата и той да е с рандум? къде е логиката да се замества
 
Така, вчера нямах много време да пиша и сега ще ви кажа каква е ситуацията.
Значи номера е такъв: Има едни mangos емулатори за сървъри на играта World of Warcraft, които използват mySQL! Това е MMORPG със герои - джуджета , хора , елфи , таурни , зомбита и орки и тази информация се съхранява в базата данни като цифри от 1 до 6 ! Например:
1 ------- джудже
2 ------- човек
3 ------- елф
4 ------- таурен
5 ------- зомби
6 ------- орк

и емулатора си ги използва и те са в точно определена таблица!

Има и класове герои - например mage , druid , shaman , priest и hunter , чиято информация е в същата таблица , в друга колона пак по същия начин!

Та искам да направя нещо като ТОВА! - да извлича от базата данни определените стойности за определения герой и да ги показва като текст! Аз ако променя тези стойности и ако ги заменя със съответното йм значение, емулатора ще спре да работи. Забравих да кажа, че информацията за всеки различен герой е на отделен ред от същата таблица. Немога сега да ви кажа точно имената! :roll:
 

Горе