PHPmyAdmin и крилица ?

n0pr0bl3m

Registered
Значи таблицата ми е на cp1251 и всички елементи в нея също. В самия PHPmyAdmin сичко си е ок и няма маймуница, обаче в браузъра(въпреки че кодировката ми е 1251 и всичко друго ми излиза на кирилица) ми излизат въпроси :shock:

palex

Registered
По-добре си преработи таблиците в UTF-8 заедно със всички твои скриптове. Интерфейса на PhpMyAdmin работи на UTF-8 и вероятно това, че през него нещата изглеждат добре, означава че са записани некоректно.

n0pr0bl3m

Registered
Значи направих всичко на utf8, смених си кодирането на браузъра на utf8 и ми излизат правоъгълници с йероглифи вътре :D

r_a_s

Registered
В notepad ++ правиш всичко "utf-8 without BOM".
След това в <head> слагаш това <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />.
В базата данни си правиш всичко utf8_general_ci.
И преди всяка заявка към базата данни слагаш това
Код:
mysql_query("SET character_set_results = 'utf8', character_set_client = 'utf8', character_set_connection = 'utf8', character_set_database = 'utf8', character_set_server = 'utf8'");

n0pr0bl3m

Registered
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'mysql_query("SET character_set_results = 'utf8', character_set_client = 'utf8', ' at line 1

Това ми пише като използвам кода, а като кодирам на UTF-8 wihout BOM пак ми излизат същите знаци :(
P.S йероглифите ми излизат дори в notepad ++

Горе