phpMyAdmin и XAMMP

grizli

Registered
Преди час инсталирах XAMPP (xampp-win32-1.7.7-VC9-installer) и като отида на phpMyAdmin ми иска съответно потребител и парола. Не става с въвеждане там - тоя 1 час, че и повече търся отговор на въпроса какво се прави за да имам потребител и парола, но не особено успешно. Бута се някой .php файл, но кой и какво се променя - никога не съм ползвал PHP и за сефте инсталирах XAMMP - съоответно ще помоля за напътствия и то като за абсолютен новобранец - само с бегла подсказка няма как да схвана. Благодаря предварително!

tedo96 каза:
Въведи за име root, а паролата е остави празна.
Не става :( Това, където казваш - така е във файла config.inc.php

Код:
/* Authentication type and info */
$cfg['Servers'][$i]['auth_type']     = 'cookie';      // Authentication method (config, http or cookie based)
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysql';
$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;
/* User for advanced features */
$cfg['Servers'][$i]['controluser'] = 'pma';
$cfg['Servers'][$i]['controlpass'] = '';

Сега се опитвам да настроя Меркури мейл. Получавам това, като опитам да вляза: FORBIDDEN FOR CLIENT ::1 Идеи?

Пичове - помогнете малко, плс. Намерих видеота в ютуб - но аз изобщо не мога да вляза в страницата на меркури мейл (forbidden for client ::1), а те са след като се влезе.

Хи - просто си виках - айде да напиша в браузъра 127.0.0.1 вместо localhost и добре, че си навих на мързела да въвеждам и там потребител и парола и воала - показа се страницата, която трябва да се покаже.

Горе