web based game

firefly

Registered
става въпрос за игрите от рода на империя онлайн и битка.
Някакви линкове към помощни материали как се правят основите на такава игра или каквото и да е свързано с това?
 
Момче ако не знаеш php каде си тръгнал да правиш игра? Не че аз знам и съм тръгнал ама просто те питам аз сега уча ама не мисля да права скоро игра и то да копирам от друга игра всичко от до както искаш ти!
Ако съм те обидил с нещо извинявай но ти го казвам направо!
 
Някой попадал ли е на подобна игра като легендата за зеления дракон .. имам предвид ходова игра .. ако някой някога е търсил такива игри и е намерил сподели :D
 
е, аз знам php (поне основните неща), но има и човек който би ми помогн ал с тази част. Въпроса ми беше как се структурира, от какво се състои играта. Ако имаше и нещо като демо код или нещо такова което да ми послужи за пример...
 
Аз правя една игра и мога да ти кажа че е трудно.Трябва да разбираш от java script,css,html,php и да можеш да работиш с бази данни.Първо си направи план:Какво ще има в играта,къде ще са разположени файловете и т.н.Без организация нищо не става.
 
djvato английския си го зная :)

Harry_Potter_ Аз знам, че не е никак лесно да се направи :). Аз си мислех ако успея някак да докарам основата на играта после вече малко по малко всичко останало ще се прави и ще се оформя, ама като гледам май няма да стане :)
 
SandPrince каза:
а как се прави игра от рода на тази в www.battleon.com
определено трудно се прави ... само като се сетя база данни малиии :?
 
Soul_Stealler каза:
Мен ми е интересно BattleOn какъв трафик прави на месец :lol:

омг ...
SERVER ONLINE : 8160 Playing
8к online !? :shock: :shock: :shock: :shock:

това е колко души играят в момента. за свободен акаунт слотовете които са отпуснати са 8000. За гардиан няма слотове - те направо си влизат и това си е. аз тая игра я играя близо година и половина и съм стигнал до37-38 левъл, не помна точно кой
 
А аз от днес :lol:
И имам някоклко въпроса към теб :>
Къде да отида и да се бия , за да се вдигне нивото ми на магьосник , че да мога да изпползвам другите атаки ?
Изпих нещо и сега главата на героя ми се промени , сега е няква риба :lol: ?
Има ли начин да печеля повече пари ? Как ?

Това са засега въпросите .... ако можеш да ми отговориш ще съм ти много благодарен :)
Аз съм 17-ти левъл 8)
 
Player_pz каза:
А аз от днес :lol:
И имам някоклко въпроса към теб :>
Къде да отида и да се бия , за да се вдигне нивото ми на магьосник , че да мога да изпползвам другите атаки ?
Изпих нещо и сега главата на героя ми се промени , сега е няква риба :lol: ?
Има ли начин да печеля повече пари ? Как ?

Това са засега въпросите .... ако можеш да ми отговориш ще съм ти много благодарен :)
Аз съм 17-ти левъл 8)

ако играеш играта AdventureQuest то тогава отиваи на картата - вляво има едно бутонче точно над липсващата ти тиква ( не се тревожи и моята изчезна) и си избираш къде да ходиш.повечето пари печелиш от битките, така трупаш и ниво - само си подбирай противниците. как се казва героя ти???
 
Героя ми се казва L :)
Ниво:37
Клан:Nocturu

Я обясни сега , мога ли да се бия с други герои или само с противници от играта ...
 

Горе