Нужда от напътсвие

thefolenangel

Registered
Привет ТРЗ съм в една фирма, и понеже имаме персонал от 100тина човека, всеки трябва да си попълва телефон, емаил за да можем да се свържем с него.
Принципно това се прави от мен, като старото ТРЗ е правило таблица в ексел , идва ли са писали са една "форма" на хартия и той е попълвал в таблица.

Както виждате остаряла работа.

Това което искам да направя аз, е да прехвърля формата от хартиена форма в онлайн форма.
Искам да направя съвсем проста страничка, в която хора да си попълват:
"Трите имена"
"Телефон"
и т.н.
и след като кликнат полето "submit"
тези данни да се вкарват в екселска таблица(това възможно ли е?), която аз да свалям от сайта.

Не искам да го правите вместо мен :)
Това което искам е да ми посочите, кои туториали да прочета за да мога да си го направя сам. Предполагам се пише Php+ някаква база от данни, но не съм сигурен.

Благодаря предварително!

С уважение:
И.П.

Добро утро, това е доста елементарно, но не разбирам защо искаш информацията да се запазва в ексел файл, като може в база данни която да извличаш в някаква опростена страничка с таближа и да я принтираш нея.

Мисля си мисля,си и едва ли ще стане лесно,единственото което се сетих е, правиш си го със формата и всичко и вкарваш си данните в база данни,после с един файл show.php показваш записите в (html)таблица (дали всички на веднъж дали по 10..30 на страница ти си прецени)
после отиваш в Excell и правиш това:
4956.jpg

:?:

Другият вариянт е както е така във таблица в уеб сайтът,просто да я принтираш а не да си играеш в excell ,но ти си преценяш!

Дали ще използва Exel или CSV формат не виждам значение - стига да генерира данните онлайн.

Колеги, благодаря за мненията.

Но възможно ли да мии покажете туториалите с които мога да ги осъществя?
Знам че на вас може да Ви звучи смешно но....... :(

Не е смесшно :)
Зависи кое точно от всичко ще ти свърши най-добра работа,за да ти дадем напътвствия или дори готов скрипт.
И също зависи какви г/д познаниея имаш в тази сфера. :?: :?:

имам познания с html/css (ама не 5 и 3)
обикновено работя с готови CMS - joomla и wordpress.

а ИНАЧЕ това за CSV формата ми звучи най-"безболезнено".

Ако може за него туториали.

thefolenangel каза:
имам познания с html/css (ама не 5 и 3)
обикновено работя с готови CMS - joomla и wordpress.

а ИНАЧЕ това за CSV формата ми звучи най-"безболезнено".

Ако може за него туториали.

Аз ти предлагам да го направиш по лесният начин.
Чрез PHP записваш директно в CSV файла (който файл седи на сървърът)
и когато ти потрябва го теглиш.

Има точно урок за това - запис на данни във файл само дето файла трябва да го кръстиш не .txt a .csv и си готов.

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=304

на теб ти трябват само файловете
form.html и zapis.php и си готов.

Пробвай това: свали

Имаш възможност да сваляш файлове като: Excel и CSV.

Сега го драснах и не съм го пробвал дали бачка. Но не би трябвало да има проблеми.

Горе