Пери ме тока

index

Super Moderator
Така, няма ебавки , няма майтпи от моя страна.
Страшно много ме пери тока.Седя си аз на компа, ще ида си сипя вода, ще ида отворя врата , ще сложа на камината дърва..... и БАААМ ТОК !
Дразнещо е вече. Вече ставам , занулявам се, и правя каквото и да е.Хващам машата ( тя се намира в една пластмасова кофа) и после докосвам камината да не ме пери тока после. Вкъщи е добре... но навънка става супер неудобно от това статично електричество.
Запознавам се с някой, посягам да се здрависаме, хване ме тока и аз почвам да пища// така стана последният път//.
Каквото и да докосна - бааам ! ток ...
Стигнах до : http://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0+%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Обаче не мога да си намеря от къде да си купя.

1 -2 -3 -100 пъти да се случи - ще го приживея... ама това да е постоянно.... не е гот.



някакви идей ? предложения ?
 
Недей да носиш вълнени дрехи. И няма да има статично електричество, предполагам.
 
eddyy93 каза:
Недей да носиш вълнени дрехи. И няма да има статично електричество, предполагам.
Каквито нося лятото , такива са и зимата.... окей , това не прозвуча много добре, но идеята ми че лятото съм с тениска и дънки, а зимата тениска и риза и дънки... примерно... и ме лови ток само зимата.
1000% не е от дрехите.
 
Попринцип незнам каква ще е тази гривна. Не би ли трябвало, за да изчезне това статично електричество, първо да се предаде към нещо заземено.
 
eddyy93 каза:
Попринцип незнам каква ще е тази гривна. Не би ли трябвало, за да изчезне това статично електричество, първо да се предаде към нещо заземено.
Мислех си да вържа за мен една батерия от 1,5 волта, от тези плоските...
 
Честито, започни да си зареждаш батерииките, акомулаторчета и тем подобни нещица. :D
 
strasburg каза:
Честито, започни да си зареждаш батерииките, акомулаторчета и тем подобни нещица. :D

Ахахахаха супер идея :D

Вчера и днес и аз съм така между другото в общежитието. Пипна парното и прескочи искра, после отида до леглото, пипна него и пак :D Вчера сигурно 5 пъти съм го правил тоя номер :D Ама аз нося вкъщи един анцуг, който се наелектризира :D
 
Съжалявам, но много се смях докато четох поста ти. :D Най-добре се допитай до ел. техник (лекар).
 
ХАхахах :)) Не е лошо като идея :) ... но проблема си остава същият.... колеги давайте др съвети.Има опция да бръкна в нулата на контакта.....
 
Зимата от студеното човешкото тяло генерира по голямо статично електричество с цел да ти настръхнат косъмчетата и така да се създаде 1-2 милиметров въздушен изолационен слой над кожата.
Ей тва човешкото тяло голяма машинария :D

И ето тук идва проблема с вълнените и синтетичните дрехи, комбинацията е взривоопасна, както си и установил вече :D Махни вълнените дрехи и тези от изкуствени материи и би трябвало да те бие тока по малко :?:
Обикновенно този проблем се явява зимата, както казах заради защитни особенности на собственото ни тяло :D
 
Според мен причината е в изсъхването на въздуха. Разните печки и парното освен че загряват, изсушават въздуха. Поради разни причини - триене на дрехите тялото се зарежда със статично електрчество. При нормална влажност максимумът на този заряд е малък, но при сух въздух има по-добра изолация и се натрупва по-голям заряд.
 
Мен не ме е перило статично електричество от минимум 10 години. Един път ми се беше появил Елмов огън в чадъра, ама това беше много отдавна и аз яко му се кефех, ама за съжаление майка ми го загаси.

Иначе аз в момента дори нося вълнена риза и използвам електрическа печка, която много изсушава въздуха, ама няма никакви токове.
 
gLaVoReZa каза:
Мен не ме е перило статично електричество от минимум 10 години. Един път ми се беше появил Елмов огън в чадъра, ама това беше много отдавна и аз яко му се кефех, ама за съжаление майка ми го загаси.

Иначе аз в момента дори нося вълнена риза и използвам електрическа печка, която много изсушава въздуха, ама няма никакви токове.

Елмов огън !? К'во е т'ва ? :D
 
xmmm каза:
gLaVoReZa каза:
Мен не ме е перило статично електричество от минимум 10 години. Един път ми се беше появил Елмов огън в чадъра, ама това беше много отдавна и аз яко му се кефех, ама за съжаление майка ми го загаси.

Иначе аз в момента дори нося вълнена риза и използвам електрическа печка, която много изсушава въздуха, ама няма никакви токове.

Елмов огън !? К'во е т'ва ? :D
http://bg.wikipedia.org/wiki/Огън_на_свети_Елмо
St__Elmo__s_Fire_by_PeterPawn.png
 
Да ме удари светкавица ..... Ако оживея ще е гадно. Рекорда е 15 пъти удряне от гръмотевица , след което човека се самоубил ;)
 
Баси гадното. И аз съм го чувал тоя случай с 15-те удряния от светкавица, ама то по принцип не се мре от светкавици, защото колкото и странно да звучи, човешкото тяло може да издържа до 20 000 волта ток, а гръмотевиците са само 1500-2000.

А, имаше някакъв човек, дето като се ядоса и може да пали разни работи. Поне така твърдеше де, ама сега дали е истина не се знае.
 
gLaVoReZa каза:
Баси гадното. И аз съм го чувал тоя случай с 15-те удряния от светкавица, ама то по принцип не се мре от светкавици, защото колкото и странно да звучи, човешкото тяло може да издържа до 20 000 волта ток, а гръмотевиците са само 1500-2000.

А, имаше някакъв човек, дето като се ядоса и може да пали разни работи. Поне така твърдеше де, ама сега дали е истина не се знае.


Първо : 15 000 волта дава бобината в запалителната система на колата и дължината на искрата е до половин сантиметър. За да възникне мълния с дължина 1 - 2 километра, напрежението трябва да е някъде към милион волта.

Второ : Убива ТОКА, а не напрежението. Хвани кабела за свещта на колата и само ще те раздруса, но няма да те убие, защото тока е много малък, Обратното - напрежение над 36 волта се счита за опасно, защото може да протече по-голям ток и да убие човек. Над 50 милиампера е опасно (дори смъртоносно ако ти мине през сърцето).

Съвет: Най-вероятно става въпрос за статично електричество. Получава се при триене на някои материали. Класическия пример е ебонитова пръчка и вълнен парцал. Виж с какви дрехи си облечен, на какъв стол седиш, може да си сложил вълнено одеяло и т.н. Най-елементарното решение е да си сложиш медна гривна на ръката (да опира в кожата) и с проводник да се свърже с радиатора на парното или водопровода.
НО ДА Е НА МЕТАЛ, а не към боядисаните части. Още по-лесно е да прекараш този кабел до теб и от време на време да пипаш с пръст медното жило.

И още нещо - провери дали ти е изправна електрическата мрежа, контактите и захранващите кабели трябва да са тип "ШУКО" с трети проводник, който е занулен.
 

Горе