как става това ?

Access

Registered
как да направя това ?

267355_orig.jpg


буквите във формата и след като цъкнеш вътре те изчезват :)
 
офф оня ден го гледах ... беше нещо onblur= ... имаше и още нещо но не мога да се сетя точно
 
Ето нещо по-лесно.
JS:
Код:
   function focusField(type, which) {
      if(type) {
         if(which.value == which.defaultValue) {
            which.value = '';
         }
         else {
            which.select();
         }
      }
      else {
         if(which.value == '') {
            which.value = which.defaultValue;
         }
      }
   }
HTML:
Код:
<input value="Nickname" onfocus="focusField(1, this)" onblur="focusField(0, this)">
Работи и при textarea. Само стойността на value се променя. По-удобно е :)
 
Access каза:
как да направя това ?

267355_orig.jpg


буквите във формата и след като цъкнеш вътре те изчезват :)


ако ще го ползваш за логин, имай в предвид, че повечето хора се объркват и натискат директно бутона "Вход", мислейки си че браузърът им е запомнил паролата от предишното логване... или си пишат узера и решават, че браузъра автоматично им е дописал паролата или не знам си какво... това не е мое мнение, а ФАКТ!
 
{MESSAGE}Пиши на кирилица!</textarea>Как да направя текста : "Пиши на кирилица" Да изчезва?
 
Slavei каза:
Access каза:
как да направя това ?

267355_orig.jpg


буквите във формата и след като цъкнеш вътре те изчезват :)


ако ще го ползваш за логин, имай в предвид, че повечето хора се объркват и натискат директно бутона "Вход", мислейки си че браузърът им е запомнил паролата от предишното логване... или си пишат узера и решават, че браузъра автоматично им е дописал паролата или не знам си какво... това не е мое мнение, а ФАКТ!

Зависи от този, който седи пред компа. Нали се сещаш, че ако седи некъв индианец само той ще го напрай :]
 
Slavei каза:
Access каза:
как да направя това ?

267355_orig.jpg


буквите във формата и след като цъкнеш вътре те изчезват :)


ако ще го ползваш за логин, имай в предвид, че повечето хора се объркват и натискат директно бутона "Вход", мислейки си че браузърът им е запомнил паролата от предишното логване... или си пишат узера и решават, че браузъра автоматично им е дописал паролата или не знам си какво... това не е мое мнение, а ФАКТ!

за логин ще го ползвам, да!
надали има такива хора, а и да има те са малко :)
още не съм чувал за таква случка :lol: въпреки това ще си остане така :twisted:
 
Access каза:
Slavei каза:
Access каза:
как да направя това ?

267355_orig.jpg


буквите във формата и след като цъкнеш вътре те изчезват :)


ако ще го ползваш за логин, имай в предвид, че повечето хора се объркват и натискат директно бутона "Вход", мислейки си че браузърът им е запомнил паролата от предишното логване... или си пишат узера и решават, че браузъра автоматично им е дописал паролата или не знам си какво... това не е мое мнение, а ФАКТ!

за логин ще го ползвам, да!
надали има такива хора, а и да има те са малко :)
още не съм чувал за таква случка :lol: въпреки това ще си остане така :twisted:

Честно казано и аз разсъждавах като теб, но практиката показа друго. И въобще не са малко. :(
 

Горе